MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Multimédiá a fotoaparát

Xiaomi Redmi 4A zvládne prehrať väčšinu bežne dostupných formátov audia a videa, ktoré môže mať rozlíšenie do 1080p. Menší displej síce nie je úplne ideálny pre sledovanie filmov, no na zahnanie nudy či občasné sledovanie Youtube videí úplne postačuje. Hlasný reproduktor ponúka vzhľadom na cenovú kategóriu prístroja dostatočnú hlasitosť aj kvalitu. Nečakajte však žiadne teatrálne zvukové prednesy ani basy. Zvuk je skôr plechový.

Súčasťou softvérovej výbavy sú aj multimediálne aplikácie pre prehrávanie hudby a galériu, ktorá ponúka štandardné funkcie aj triedenie. V rámci nastavenia zvuku určite poteší aj prítomnosť ekvalizéru. Ten funguje ale až po pripojení slúchadiel.

Čo sa týka kvality fotoaparátu, tak tou nás Redmi 4A milo prekvapil. S 13 Mpix snímačom na zadnej strane sa dajú vytvárať slušné zábery najmä v dobrých svetelných podmienkach. S ubúdajúcim svetlom samozrejme pribúda vo fotografiách šum a predlžuje sa aj čas uzávierky, ktorý komplikuje fotenie z ruky alebo zachytenie pohybujúcich sa objektov. V tejto cenovej kategórii to však nie je nič nevídané a dá sa povedať, že ide o bežný jav. Kvalitou videa patrí Xiaomi Redmi 4A k priemeru svojej triedy. Maximálne rozlíšenie videa je Full HD, pričom natáčať sa dá aj časozberné video.

Aplikácia pre fotenie ponúka niekoľko funkcií a režimov, vrátane fotenia panorám, nočných fotografií a niekoľkých typov scén. Fotiť môžete aj pomocou hlasu, časovača alebo dávkovaním podržaním spúšte.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+