MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej

Zobrazovací panel je síce menší, no ponúka postačujúce rozlíšenie 720 x 1280 px, ako aj uhlopriečku 5-palcov. Ak patríte medzi fanúšikov menších smartfónov, tak potom vám práve táto veľkosť bude určite vyhovovať. Čo sa týka kvality zobrazenia, tak k tej nemáme zásadne výhrady. Vzhľadom na to, že ide o smartfón s cenovkou do 200 eur, tak displej ponúka skutočne výborne podanie farieb, ako aj jas a pozorovacie uhly.

Xiaomi Redmi 4A ponúka v rámci systémových nastavení aj niekoľko ďalších nástrojov pre prácu s displejom. Okrem možnosti aktivovať “Čítací režim” (potlačí modrú farbu displeja), sa dajú prispôsobiť aj farby a kontrast. Na výber máte niekoľko preddefinovaných úrovní kontrastu, ako aj teploty farieb – od teplých po studené. Vítanou je aj funkcia prebudenia zariadenia dvojitým poklepaním na displej.

Výkon

Výkon určite nie je silná stránka tohto zariadenia. V jeho vnútri pracuje procesor Snapdragon 425 spolu s 2GB operačnej pamäte RAM. Táto dvojka ale poskytuje dostatok výkonu k plynulému a bezproblémovému chodu operačného systému a nadstavby MIUI. V benchmarkoch AnTuTu s Geekbench dosiahol nie príliš vysoké skóre 34000 resp. 678/1760 bodov. Čo nás ale zaujímalo viac je celkový používateľský zážitok a či dokáže Xiaomi slabší výkon využiť naplno. Musíme povedať, že Redmi 4A vďaka dobrej optimalizácii skutočne nepatrí do žiadneho starého železa. Reakcie na podnety, či spúšťanie aplikácií sú rýchle a jedine zaváhanie sme spozorovali len pri aktivácii a správe druhého profilu v zariadení. Multitasking, prehrávanie videí či prehliadanie webových stránok je taktiež bezproblémové.

Od Xiaomi Redmi 4A neočakávajte excelentné vykresľovanie grafiky. K bežnému hraniu väčšiny titulov by však výkon mal postačovať. Určite by sme si ho ale za týmto účelom nekupovali. V 3D Marku dosiahol Redmi 4A skóre 6112 bodov. Prehrievanie sme počas nášho testovania nezaznamenali.

Interná pamäť má kapacitu 16GB a pre používateľa z nej ostalo 10,42GB. Samozrejme, rozšíriť ju môžete pomocou microSD karty, ktorú môžete vyložiť do hybridného slotu a použiť ju namiesto jednej z dvoch SIM kariet. Xiaomi do softvérovej výbavy pribalil aj systémový čistič, ktorý vás zbaví nadbytočných a nepoužívaných súborov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+