MojAndroid

Xiaomi je v našich končinách už dobre známa firma, ktorej smartfóny sú veľmi obľúbené a môžu sa pochváliť výborným pomerom ceny a výkonu. Presne to je aj jedným z hlavných dôvodov, prečo sa u nás na trhu predáva Xiaomi Redmi 4A. Ponúka totižto dobrú hardvérovú aj softvérovú výbavu, a to za výhodnú cenu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia:

Aj keď Xiaomi Redmi 4A po uchopení do ruky môže pôsobiť trochu lacným dojmom, po konštrukčnej stránke mu nemáme čo vytknúť. Nie je síce vyrobený z kovu, ale z plastu, všetky časti telefónu do seba presne zapadajú a nestretli sme sa ani so žiadnym vŕzganím. Povrchová úprava je navyše dostatočne odolná voči zachytávaniu odtlačkov prstov, mastnoty a nečistôt.

Prednú stranu vypĺňa 5-palcový displej, ktorý dopĺňa predná kamera, telefónny reproduktor, niekoľko senzorov a kapacitné tlačidlá pod displejom – tieto nie sú podsvietené. Nechýba ani notifikačná LED dióda, ktorá je umiestnená pod domovským kapacitným tlačidlom.

Typ skla, ktoré chráni displej, výrobca na svojich stránkach neuvádza. Môžeme však potvrdiť, že jeho povrch je potiahnutý oleofóbnou vrstvou, ktorá ho chráni pred nadmerným zachytávaním odtlačkov a mastnoty. Taktiež zabezpečuje plynulý pohyb prsta pri ovládaní smartfónu.

Zariadeniu nechýbajú žiadne dôležité ovládacie prvky a sloty. Napravo sa nachádza dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo zapnutia. V spodnej časti nechýba microUSB konektor, 3,5 mm audio jack výrobca umiestnil spolu s infračerveným ovládaním navrchu. Xiaomi použil tiež hybridný slot, ktorý pojme buď dve SIM karty alebo 1 SIM a 1 microSD kartu.

Zadná strana nie je žiadnym prekvapením. Obsahuje fotoaparát s LED bleskom, ako aj hlasný reproduktor, ktorý je umiestnený v spodnej časti.

Rozmery zariadenia sú vďaka menšiemu 5-palcovému displeju veľmi prívetivé, vďaka čomu sa s ním dobre manipuluje v jednej ruke. Menší displej znamená aj to, že pomocou palca dosiahnete pohodlne do každej časti displeja, a to bez toho, aby ste museli smartfón prehmatávať. Jedine čo nám v prípade Xiaomi Redmi 4A chýba, je snímač odtlačkov prstov, ktorý sa výrobca v tomto modeli rozhodol nepoužiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+