MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi oslavuje v týchto dňoch svoje piate narodeniny. Ak nesledujete technologické novinky veľmi dlho, možno by sa vám mohlo zdať, že táto spoločnosť je oveľa staršia. Skutočnosť je ale iná a pred piatimi rokmi bol Xiaomi iba ďalším z rady startupov. Odvtedy sa ale táto spoločnosť vypracovala na jedného z najväčších predajcov smartfónov na svete, no vo svojom portfóliu má aj množstvo ďalších zaujímavých produktov. Pri príležitosti osláv narodenín teraz prichádza čínsky výrobca s ďalšími veľmi zaujímavými novinkami.

Náš tip
Xiaomi: Prečo straší čínsky startup technologických velikánov?

Spoločnosť dnes predstavila upravené verzie svojho modelu Mi Note. Ide o špeciálny ružový model s označením Mi Note Pink Edition. Spoločnosť tiež predstavila verziu tohto smartfónu s 2 GB pamäte RAM, čím sa líši od pôvodného modelu, ktorý má 3 GB operačnej pamäte. Okrem toho sa tento jemne okresaný model odlišuje aj cenou. Na trhu sa bude jeho cena pohybovať na úrovni približne 274 dolárov, zatiaľ čo originálny model sa predáva za 290 dolárov.

note-pink-710x397

Spoločnosť tiež obohacuje svoje portfólio o extrémne dostupný smartfón. Je ním model Redmi 2A, ktorý ponúkne 4,7-palcový HD displej, 1 GB pamäte RAM, 8 GB vnútornej pamäte a procesor Leadcore LC1860 so štyrmi jadrami taktovanými na 1,5 GHz. Batéria má kapacitu 2200 mAh, nájdeme tu dva sloty na SIM karty a podporu moderných rýchlych 4G sietí. Celú túto zostavu môžete zohnať za niečo menej, ako 100 USD, takže ide o skutočne veľmi zaujímavý model.

redmi-2a-710x419

Ďalším predstaveným zariadením je nový Ultra HD televízor Mi TV 2. Nejde pritom o 40-palcový model s Androidom za 295 eur, ktorý spoločnosť predstavila pred nedávnom. Novinka ponúka moderné 4K rozlíšenie, štvorjadrový procesor, 55-palcový RGB panel od Samsungu, 2 GB pamäte RAM, bezdrôtový panel s 8 reproduktormi a ozvučenie Dolby MS12 Virtual Studio. Hoci tento televízor už nie je tak dostupný, ako nedávno predstavený model s Androidom, s cenou tesne nad 800 USD ide o veľmi zaujímavé zariadenie, ktoré výrazne konkuruje podobným 4K televízorom na trhu.

xiaomi-tv-710x354

Pri predstavovaní ale spoločnosť nezostala iba pri smartfónoch a televízoroch. Priniesla tiež novú inteligentnú váhu Xiaomi Mi Smart Scale, ktorá ponúka prepojenie s mobilnou aplikáciou. Pomocou tej si môžete nechať sledovať vývoj vašej hmotnosti, indexu BMI a ďalších hodnôt. Hoci nejde o prevratné zariadenie, keďže konkurenčné modely už na trhu nejaký čas nájdeme, výhodou riešenia od Xiaomi je extrémne nízka cenovka. Túto váhu si totiž budete môcť kúpiť za 16 USD.

smart-scale-710x483

Poslednou zaujímavou novinkou je inteligentný predlžovací kábel. Ten okrem štandardných elektrických zásuviek ponúka tiež tri USB vstupy s podporou technológie Fast Charging a inteligentnú detskú ochranu. Ani v tomto prípade nebude problémom cena, keďže tento predlžovací kábel môže byť váš už za 8 USD. Je teda vidieť, že Xiaomi si na svoje narodeniny prichystalo pre svojich zákazníkov množstvo atraktívnych darčekov. Ostáva nám dúfať, že sa aspoň väčšina z nich časom dostane aj na náš trh.

power-strip-710x400

Zdroj: Xiaomi via Android Authority

1.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+