MojAndroid

Známy čínsky výrobca Xiaomi zaznamenal vskutku veľký úspech. V rámci dodávok zariadení za tretí štvrťrok 2017 výrobca prekonal hranicu 27 miliónov. Celkovo bolo dodaných konkrétne 27,6 milióna Xiaomi zariadení. Report IDC tak len potvrdil predpoklady, ktoré priniesla spoločnosť Digi Times. Tá predpokladala spoločnosti Xiaomi zásielky niekde na hodnote 25 – 30 miliónov.

Náš tip
Mi STORE oficiálne: Prvý Xiaomi showroom na Slovensku je otvorený! | FOTO
Náš tip
Xiaomi Redmi 5 a Xiaomi Redmi 5 Plus oficiálne: Prichádza 18:9

Xiaomi chce rásť aj naďalej

Spoločnosť, ktorú ľudovo nazývajú aj “čínsky Apple” pritom dosiahla dané čísla aj vďaka strategickým trhom ako Čína a India. Len nedávno výrobca zverejnil na sociálnych sieťach informáciu o rekordnom čísle 9,2 milióna zásielok zariadení v treťom štvrťroku v Indii. To tvorí až 40% celkového počtu zásielok v danom štvrťroku. Spoločnosť Xiaomi sa tiež snaží prebojovať do rebríčka “TOP 500 Enterprise Company” s cieľom 100 miliónov zásielok za rok 2018.

Čínska spoločnosť naďalej rastie. V porovnaní s minulým rokom, kde v treťom štvrťroku 2016 dosiahla 13,6 milióna zásielok ide o naozaj viac ako dvojnásobné zlepšenie. Spoločnosť sa snaží presadiť nielen v rámci online predaja, ale čoraz viac aj akousi fúziou offline a online predaja. Výrobca tiež uvádza, že k naplneniu cieľov môže napomôcť aj rozšírenie na ruský trh a do Indonézie či niekoľkých európskych štátov.

Náš tip
Hodinky Xiaomi Huami Amazfit prídu v druhej generácii
Náš tip
Xiaomi Mi6, Redmi Note 4, 4X a ďalšie modely dostávajú MIUI 9 aj u nás

Poznáte značku Xiaomi? Zakúpili by ste si produkty z jej portfólia? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: gizmochina 

8.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+