MojAndroid

Xiaomi v rámci svojej nadstavby ponúka aj vlastný internetový prehliadač s názvom Mi Browser (Mi Prehliadač). Medzi používateľmi je pomerne obľúbený, pretože ponúka rôzne zaujímavé funkcie. Prehliadač je už predinštalovaný v nadstavbe MIUI vo vašom Xiaomi alebo Redmi smartfóne.

Aplikáciu je tiež možné používať aj na smartfónoch iných výrobcov, keďže sa nachádza v obchode Google Play. Prehliadač je veľmi zaujímavou a plnohodnotnou alternatívou k najpoužívanejšiemu Chrome.

Aby ste sa o tomto prehliadači dozvedeli niečo viac, pripravili sme si pre vás tri tipy, ktoré vám môžu jeho používanie ešte zjednodušiť. Inšpiráciu priniesol portál Xiaomiadictos.

Otestujte si rýchlosť internetového pripojenia

Funkcia, ktorú využijú mnohí. V obchode Google Play existuje množstvo aplikácií, ktoré to dokážu, no prečo by ste si ich inštalovali, keď to veľmi jednoducho zvládnete aj prostredníctvom internetového prehliadača? Postup je veľmi jednoduchý.

xiaomi prehliadac tipy a triky
Foto: Redakcia

V otvorenom prehliadači klikneme dole vpravo na “Profil” a hneď prvá možnosť hore vpravo je “Test siete”. Stačí na to kliknúť a prehliadač otestuje rýchlosť downloadu, uploadu a ping.

Stiahnite si videá z Facebooku, Instagramu alebo Twitteru

Prvé, čo je pre sťahovanie videí potrebné urobiť, je aktivovať túto možnosť v nastaveniach prehliadača. Klikneme na ikonku profilu, vojdeme do nastavení a povolíme možnosť “Sťahovať obrázky a videá”. My sme ju na testovacom Redmi Note 10 Pro už povolenú mali.

xiaomi prehliadac tipy a triky
Foto: Redakcia

Na to, aby ste video (aj obrázok) stiahli, musíte ísť na sociálnu sieť pomocou tohto prehliadača. Pri každom poste s obrázkom alebo videom sa následne zobrazí modrá šípka, na ktorú stačí ťuknúť a sťahovanie súboru automaticky začne.

Blokujte reklamy na webe

Prehliadač od Xiaomi má v sebe zabudovaný akýsi AdBlock. Funguje bez nutnosti inštalovať aplikácie tretích strán či zložito niečo nastavovať. V prehliadači stačí opäť kliknúť dole vpravo na “Profil”, následne vojsť do nastavení a zvoliť “Viac”. Práve pod touto položkou nájdete funkciu s názvom “Blokovanie reklám”, ktorú stačí aktivovať.

xiaomi prehliadac tipy a triky
Foto: Redakcia

Náš tip
Eco Rating: Ekologické hodnotenie smartfónov prichádza na Slovensko

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+