MojAndroid

Xiaomi predstavil ďalší zo svojich produktov. Tentokrát nejde o smartfón ani iné inteligentné zariadenie, ale o elektrickú kolobežku. Tá má stáť iba 289$, pričom ponúkne dojazd až 30 km na jedno nabitie. O ten sa stará batéria s kapacitou 280Wh, ktorá je umiestnená do rámu vyrobeného z hliníkovej zliatiny. Maximálna dosiahnuteľná rýchlosť je podľa výrobcu 25 km/h. Pohon zabezpečuje elektromotor s výkonom 250W a krútiacim momentom 16 NM.

xiaomi-kolobezka6

Vo výbave kolobežky nechýbajú ani poriadne brzdy s EABS, ktoré sa postarajú o to, že aj pri maximálnej rýchlosti zabrzdíte do 4 metrov. Samozrejme, veľmi dôležitou vlastnosťou je možnosť rýchleho zloženia a rozloženia. Ak cestujete po meste a chcete prestúpiť napríklad na mestskú hromadnú dopravu, tak nie je nič jednoduchšie ako kolobežku zložiť a nastúpiť. Tento proces podľa Xiaomi netrvá dlhšie ako 3 sekundy.

xiaomi-kolobezka4

Kolobežka tiež dokáže rekuperovať kinetickú energiu, ktorá sa použije pre dobíjanie vstavanej batérie. Jej stav môžete sledovať priamo na riadidlách prostredníctvom notifikačných LED. Detailnejší pohľad na stav a prípadné problémy poskytne aplikácia v smartfóne, ktorý sa ku kolobežke pripája cez Bluetooth. Samozrejme, súčasťou výbavy je aj príslušné osvetlenie a brzdové svetlá.

Elektrická kolobežka od Xiaomi sa začne predávať už 15. decembra za spomínaných 289 dolárov. Zatiaľ však bude dostupná iba v Číne.

Zdroj: miui

13.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+