MojAndroid

Xiaomi opäť prekvapuje a rozširuje svoje portfóliu inteligentných zariadení o spätné zrkadlo do auta. To prichádza s 8,8-palcovým displejom s rozlíšením 1920 x 480 x, ktorý je ukrytý za transreflektívnym zrkadlom. Okrem neho však obsahuje aj navigáciu GPS, konektivitu WiFi a kameru s podporou natáčania 1080p / 30 fps videa so širokým uhlom záberu do 160°. Samozrejmosťou je aj podpora rýchlych sietí 4G s prenosovými rýchlosťami do 300 Mbps.

xiaomi-rearview-mirror9

Zrkadlo nie je pritom iba doplnkom ale reálne ponúka pre vodiča aj ďalšie funkcie s pridanou hodnotou. Samo dokáže varovať pred kolíziou spredu aj zozadu, pričom varovný signál zaznie aj v prípade, keď vodič vybočí zo svojho jazdného pruhu. Samozrejme, spätné zrkadlo zaznamenáva do internej pamäte aj video pred a po prípadnej kolízii. Synchronizácia sa realizuje prostredníctvom WiFi priamo so smartfónom s aplikáciou.

Cena za Xiaomi Smart spätné zrkadlo bola stanovená na 145 dolárov.

 

21.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+