MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi sa dostáva na pozíciu seriózneho konkurenta aj pre takých velikánov, akým je Samsung. Podľa najnovších informácií Xiaomi dokonca predbehol Samsung v počte predaných smartfónov na čínskom trhu.

Samsung má pritom už dlhšiu dobu najväčší trhový podiel vo väčšine kútov sveta. Kórejská spoločnosť prestavuje smartfóny ako na bežiacom páse, pričom nezabúda na žiadnu cenovú ani výkonnostnú kategóriu. V Číne sú však už nejakú dobu veľmi populárne smartfóny domácich značiek, ktoré ponúkajú veľmi výkonný hardvér za nízku cenu. V druhom štvrťroku tohto roka sa spoločnosť Xiaomi dostala na samý vrchol v počte predaných smartfónov. Až 14% všetkých predaných smartfónov v Číne pochádzalo v druhom kvartáli z dielní čínskeho výrobcu. V počte predaných kusov je to až o 1,8 milióna viac, ako predal konkurenčný Samsung.

China-sales-2014-630x339

Treba ale podotknúť, že smartfóny spoločnosti Xiaomi sú zvyčajne exkluzívne určené pre čínsky trh, čo určite mnohí z nás ľutujú. Je ale zaujímavé vidieť, ako dokážu iní výrobcovia konkurovať takej veľkej spoločnosti, akou je Samsung. Ako môžete vidieť na grafe, na krk mu už dýchajú aj ďalší výrobcovia.

Zdroj: Canalys via Android and Me

5.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+