MojAndroid

Máloktorá spoločnosť vo svete mobilných technológií mala taký rýchly úspech ako čínsky výrobca Xiaomi. Napriek tomu, že bola táto spoločnosť založená len v roku 2010, dnes patrí k popredným výrobcom smartfónov. Jej portfólio produktov zahŕňa aj tablety, laptopy, smart televízory, smart produkty do domácnosti, fitness výrobky, nositeľnú elektroniku alebo elektrické kolobežky a skútre. Hlavným produktom ale stále zostávajú smartfóny, ktoré lákajú na výborný pomer kvalitného hardvéru k cene. Aby naďalej výrobca udržal nízku maržu a ceny, tak hľadá spôsoby zníženia svojich nákladov. Jedným zo spôsobov by mohli byť aj predajné automaty smartfónov Xiaomi.

Predajný systém automatov Kiosk Mi Express bude zatiaľ dostupný v Indii. Zákazník si tak bude môcť kúpiť smartfón Xiaomi podobne jednoducho ako si kupuje kávu, čaj alebo sladkosti z podobných automatov na verejných miestach. Na veľkom bočnom displeji bude mať zobrazené parametre vybraného smartfónu. Keď sa ho rozhodne kúpiť, môže zaplatiť pomocou kreditných kariet, debetných kariet, hotovosti a UPI (platobný systém národnej banky India). Následne mu v spodnej časti vypadne klasické balenie smartfónu, ktorý môže okamžite začať používať. Xiaomi takýmto spôsobom ušetrí vysoké náklady na ľudský personál a drahé priestory predajni Mi Home.

20.5.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+