MojAndroid

O spoločnosti Xiaomi sme v posledných mesiacoch nepísali až tak často, ako pred tým. Dôvodov bolo niekoľko, no zdá sa, že tým najdôležitejším bol fakt, že čínskej spoločnosti sa jednoducho nedarilo až tak, ako v predchádzajúcich rokoch. Aj napriek tomu, že predaje smartfónov narástli, úroveň tohto rastu zaostala aj za tými najpesimistickejšími očakávaniami.

xiaomi-rast-2015

Čínska spoločnosť predala v minulom roku 70 miliónov smartfónov. To je ešte celkom slušný nárast na úrovni približne 15 % oproti 61,1 miliónom predaných smartfónov v roku 2014, no tento nárast sa ani náhodou nedá porovnávať s predchádzajúcimi rokmi. Medzi rokmi 2014 a 2015 to bolo neskutočných 227 % a rok pred tým 160 %. Bolo zrejmé, že takáto tendencia nie je dlhodobo udržateľná, no aj tak boli odhady na predaje v tomto roku na úrovni 80 až 100 miliónov kusov smartfónov.

Zdá sa teda, že spoločnosť už dosiahla svoj vrchol a v ďalších rokoch nebude rásť niekoľkonásobne rýchlejšie ako celý mobilný priemysel. Samozrejme, môžeme sa mýliť a môže sa to ešte v budúcnosti zmeniť, no tento rok môže byť celkom dobrým odrazovým mostíkom pre predstavu toho, ako sa bude spoločnosti dariť v budúcnosti.

Zdroj: Weibo via GSMarena

15.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+