MojAndroid
Tony Paluš 20.4.2017

Čínsky výrobca Xiaomi má dnes ďalší dôvod na radosť. Nielenže predstavili očakávanú vlajkovú loď Xiaomi Mi 6, ale čísla predajov za posledný mesiac určite potešili všetkých v spoločnosti. Člen Xiaomi, @Kevin Wang diary, na svojom Weibo blogu prezradil, že spoločnosť v minulom mesiaci predala 6,3 miliónov smartfónov. V ďalšej časti príspevku tvrdí o plánovanej reštruktualizácií smartfónového odvietvia Xiaomi.

Už začiatkom tohto mesiaca potvrdil CEO Xiaomi, Lei Jun, že sa konala prvá porada po 7. výročí, na ktorej preberali práve spomínanú reštruktualizáciu. Cieľom firmy tento rok bude inovácia, kvalita a dodanie. Xiaomi sa tak bude snažiť priniesť najnovšie technológie medzi prvými a zároveň ich dostať medzi čo najviac ľudí.

Náš tip
Xiaomi Mi6 ponúka duálnu kameru, TOP procesor aj 6 GB RAM. Pozrite sa, koľko bude stáť

Výrobca má už nejakú dobu problémy s dodaním zariadení. Dokonca minulý rok zaznamenali pokles v predajoch aj vďaka nedostatku zariadení na trhu. Podľa IDC analýzy, Xiaomi minulý rok dodalo na trh len 41,5 miliónov zariadení, čo je pokles o 36% oproti roku 2015, kedy sa im podarilo predať až 64,8 miliónov kusov. Spoločnosť si dala za cieľ dodať aspoň 70 miliónov zariadení tento rok. Ak takýto trend bude pokračovať, tak spolu s novým Xiaomi Mi 6 nebudú mať problém toto číslo aj prekonať.

Zdroj: Gizmochina

20.4.2017
 • Patrícius Cudny

  Už majú skoro každú veľkosť displeja okrem menších . Osobne by som uvítal niečo okolo 4,3-4,6″ a potom aspoň zistia čo chcú ľudia najviac. Bolo by dobre kebyže aspoň horný rámik zmenšia o 0,5mm. Pretože stále je veľa miesta pod a nad foťákom alebo snímačom. Celkovo som očakával že niečo také príde už pri mi6 ktoré má dosť sklamalo. No tak či tak myslím že 4,6″ je ideálna veľkosť na mobil a aspoň by sa neopicili po iphone alebo Samsung.

  • FFFF

   Sú to Číňania. Tam letia iba veľké telefóny. Pretože čím väčší telefón, tým menšia vyzerá byť ruka a o to rozkošnejší Aziat. Vraj naozaj. Bez srandy.

   • Patrícius Cudny

    Už som o tom tiez počul. No ale už sa zameriava aj na Americký trh takže by mohli už aj niečo menšie vyrobiť .Už asi rok a pol počúvam že majú prísť s niečím menším .

  • AndyMann

   Ono je to velmi individualne, co chcu ludia najviac lebo kazdy ma ine preferencie.. pre mna osobne je tvoja idealna velkost 4,3-4,6″ uplne neprakticka, pre mna skratka velmi mala a osobne pouzivam 5,5″ telefon a nemam ani iPhone ani Samsung.

   • Patrícius Cudny

    Viem viem. 100ludi 100 chutí. Osobne mám tiež 5,5″ na prácu , hry , blúdenie po internete či na videá to je super. Lenže ja som kratkoprsty takže by som prijal niečo menšie. Ale v podstate ak by vyrobili niečo 5″ ale zmenšili by ramiky aspoň o polovicu tak by mobil vyzeral oveľa lepšie. Nejde mi ani tak o palce ako o veľkosť mobilu. No pri mi6 som očakával niečo ako má mi Mix.

  • Pepo

   Ber to tak, že pre Xiaomi existujú iba dva, možno tri, trhy. Hlavným trhom je Čína, druhým je India. Tým „možno tretím“ je Taiwan. A tam žiada 97% ľudí 5,5″ a väčšia telefóny. A nech je to akokoľvek kruté, tak my nie sme pre nich lákaví. Nie ešte, že sa ozve 100 ľudí z nejakého zaprdeného Slovenska, že chcú 4,5″ telefón…
   A to, že momentálne existujú skoro všetko len 5″ a väčšie telefóny je jasný odkaz, že ľudia menšie telefóny nechcú. Možným riešením je len zväčšovanie Screen-to-Body plochy. Ale to už nie je také jednoduché, a hlavne nie lacné. Takže asi toľko…

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+