MojAndroid

Čínsky výrobca Xiaomi má dnes ďalší dôvod na radosť. Nielenže predstavili očakávanú vlajkovú loď Xiaomi Mi 6, ale čísla predajov za posledný mesiac určite potešili všetkých v spoločnosti. Člen Xiaomi, @Kevin Wang diary, na svojom Weibo blogu prezradil, že spoločnosť v minulom mesiaci predala 6,3 miliónov smartfónov. V ďalšej časti príspevku tvrdí o plánovanej reštruktualizácií smartfónového odvietvia Xiaomi.

Už začiatkom tohto mesiaca potvrdil CEO Xiaomi, Lei Jun, že sa konala prvá porada po 7. výročí, na ktorej preberali práve spomínanú reštruktualizáciu. Cieľom firmy tento rok bude inovácia, kvalita a dodanie. Xiaomi sa tak bude snažiť priniesť najnovšie technológie medzi prvými a zároveň ich dostať medzi čo najviac ľudí.

Náš tip
Xiaomi Mi6 ponúka duálnu kameru, TOP procesor aj 6 GB RAM. Pozrite sa, koľko bude stáť

Výrobca má už nejakú dobu problémy s dodaním zariadení. Dokonca minulý rok zaznamenali pokles v predajoch aj vďaka nedostatku zariadení na trhu. Podľa IDC analýzy, Xiaomi minulý rok dodalo na trh len 41,5 miliónov zariadení, čo je pokles o 36% oproti roku 2015, kedy sa im podarilo predať až 64,8 miliónov kusov. Spoločnosť si dala za cieľ dodať aspoň 70 miliónov zariadení tento rok. Ak takýto trend bude pokračovať, tak spolu s novým Xiaomi Mi 6 nebudú mať problém toto číslo aj prekonať.

Zdroj: Gizmochina

20.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+