MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi je na trhu s powerbankami aktívna a úspešná už niekoľko rokov. Čoskoro by mala podľa príspevku na čínskej sociálnej sieti Weibo predstaviť nový model s extrémne rýchlym nabíjaním. Nebude to typická powerbanka do kapsy alebo do mesta, no ocenia ju ľudia na cestách pri dobíjaní viacerých zariadení súčasne.

Powerbanka nebude novým modelom

Na fotografiách v príspevku je vidieť symetrický hranatý dizajn pripravovanej novinky. Ten potvrdzuje, že nepôjde o powerbanku, ktorú si jednoducho strčíte do vrecka. Bude totiž z každej strany hrubá niekoľko centimetrov. Portál GizmoChina si tiež všimol, že zariadenie pripomína powerbanku CUKTECH 20 od čínskej značky CUKTECH.

Asi neprekvapí, že túto značku vlastní práve spoločnosť Xiaomi, ktorá chce teraz powerbanku vydať aj pod materskou značkou. S pôvodným modelom bude zdieľať kapacitu 25 000 mAh, tri porty (2x USB-C a 1x USB-A) a predný 1,54-palcový farebný displej. Ten zobrazuje jej stav a čas nabitia, či výstupný prúd v jednotlivých portoch.

Xiaomi powerbanka
Displej | Zdroj: Weibo

Extrémne rýchle nabíjanie

Verzia pod oficiálnou značkou však ponúkne mierny upgrade. Jej rýchle nabíjanie bude mať celkový výkon 212 W namiesto pôvodných 210 W. Prakticky ide o zanedbateľnú hodnotu. Podstatnejšie je však to, že s takým výkonom nabijete akýkoľvek laptop. Prvý USB-C port má výkon až 140 W, druhý 45 W a USB-A port podporuje rýchle nabíjanie s výkonom až 120 W.

CUKTECH 20
Špecifikácie CUKTECH 20 | Zdroj: cuktech.com

Rozmery powerbanky sú 159,9 x 55,1 x 55,1 milimetrov a hmotnosť až 632 gramov. Podľa výrobcu je rozmermi porovnateľná s 330 ml plechovkou. Spĺňa tiež predpisy Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO), vďaka čomu ju môžete využiť aj na cestách lietadlom.
Cena modelu CUKTECH 20 je 129,99 dolárov. Dá sa predpokladať, že pod materskou značkou sa bude predávať za podobnú cenu.

Náš tip
Copilot na klávesnici SwiftKey vymyslí text za vás. Ako si zapnete AI od Microsoftu?
10.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+