MojAndroid

Tzv. Power Banky sú obľúbeným príslušenstvom mnohých majiteľov inteligentných mobilných zariadení. Výborne poslúžia v núdzi, keď potrebujete dobiť smartfón alebo iné príslušenstvo, prípadne inteligentné hodinky. Záložných batérií je dnes na trhu neúrekom, svojim vyhotovením a dizajnom však medzi nimi vystupuje Xiaomi PowerBank, ktorý prichádza s kapacitou 10400 alebo 5200 mAh.

Už na prvý pohľad je jasné, od koho tieto batérie prichádzajú. Logo čínskej spoločnosti je umiestnené hneď na prednej strane zariadenia, ktoré je takmer celé vyrobené z jedného kusu hliníka. Ten je naozaj pevný a ani pri drsnejšom zaobchádzaní sa len tak ľahko nepoškodí. Zároveň je výbornou ochranou pre vnútri ukrytú batériu, ktorá sa tak ani pod silným tlakom zvonka nepoškodí. Boky zariadenia sú vyrobené z tvrdeného polykarbonátu a nachádza sa na nich jeden USB konektor, nabíjací microUSB, štyri indikačné LED diódy a veľké tlačidlo zapnutia. Dve verzie s rôznou kapacitou batérie sa odlišujú len veľkosťou a rozmiestnením prvkov.

Xiaomi PowerBank recenzia-1

Čo je však pri tomto type zariadení najdôležitejšie je to, koľko vydrží a za koľko sa dokáže nabiť. Väčší Power Bank 10400 mAh dokáže plne nabiť tri smartfóny, Nokia Lumia 1020 (2000 mAh), Samsung Galaxy K Zoom (2430 mAh) a LG G2 mini (2440 mAh). Zvyšná kapacita batérie postačovala na 20% nabitie smartfónu HTC One M7 (2300 mAh). Po vybití sa PowerBank dokáže znova nabiť za 10 hodín, čo je pomerne dlhá doba. Menšia 5200 mAh batéria sa na naše prekvapenie nabila len o niekoľko hodín skôr (približne 5 hodín). Jej kapacita postačuje na nabitie dvoch menších zariadení – konkrétne sme nabíjali HTC One M7 (2300 mAh) a Prestigio Grace X3 (1650 mAh).

Xiaomi PowerBank recenzia-3

Externé záložné batérie sú samozrejme veľmi rozšírené a tak na trhu nájdete množstvo alternatív, ktoré môžu Xiaomi nahradiť. Možno vám však tých pár eur navyše bude stáť za pekný dizajn a kvalitné konštrukčné spracovanie. Model s kapacitou 10400 mAh sa dá kúpiť od 22 do 27 eur, 5200-stovka za sumu od 19 eur.

Xiaomi PowerBank recenzia-4

Xiaomi PowerBank do testu zapožičal Sunnysoft.sk

23.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+