MojAndroid

Všetky Xiaomi smartfóny, ktoré budú alebo už bežia na zatiaľ najnovšom Androide Oreo, budú podporovať LDAC. Podľa najnovších inrormácií už všetky developerské verzie už prichádzajú s podporou LDAC. Neskôr sa dostane aj do stabilných verzií. Pokiaľ by ste funkciu chceli otestovať už teraz, stačí nainštalovať developerskú verziu systému a dostanete takúto možnosť.

Náš tip
Týchto 10 smartfónov Xiaomi dostáva MIUI 10 Developer ROM

Čo je LDAC?

LDAC je zvukový kodek, ktorý pochádza z dielne japonského Sony. Je určený pre zariadenia, ktoré medzi sebou komunikujú cez bluetooth. Pokiaľ zariadenie tento kodek podporuje, môže prenášať dáta rýchlosťou až 990 kb/s, čo je podstatne viac, ako je štandardná rýchlosť. Potešia sa hlavne audiofili, ktorým ide o naozaj kvalitný zvuk bez straty kvality, menej skúsení používatelia pravdepodobne veľkú zmenu nezaznamenajú. Samozrejme sú k tomu potrebné aj kvalitné bluetooth slúchadlá.

Problémom môže byť, že lacné bluetooth reproduktory alebo slúchadlá túto funkciu jednoducho nepodrporujú. Pre bežných používateľov nebude táto novinka nijak zvlášť prínosná, pretože svoju hudbu počúvajú vo formáte mp3 s bitratom max. 320 kb/s. Na druhú stranu je ale dobré, že spoločnosť Xiaomi myslí aj na ľudí, ktorí by túto funkciu využiť mohli a v niektorých prípadoch to  môže pomocť aj pri rozhodovaní o kúpe nového telefónu.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+