MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi nedávno podala žiadosť o registráciu novej ochrannej známky pre „Xiaomi Pay“. Po niekoľkých mesiacoch čakania bola žiadosť chválená a teda názov platobného systému oficiálne patrí čínskemu výrobcovi. O novinke informoval portál Gizmochina.

Premenuje Xiaomi svoj platobný systém?

Okrem toho si Xiaomi nechalo zaregistrovať ochrannú známku pre „Mi Pay“ s medzinárodnou klasifikáciou, hoci nedávno prestalo v názvoch svojich produktov používať označenie „Mi“. Je možné, že sa svoj platobný systém chystá premenovať.

Bližšie informácie zatiaľ nie sú známe, no vieme, že technologický gigant plánuje nalákať viac používateľov na prechod na svoju platformu. Nedávno oznámil, že pracuje na remienkoch so zabudovaným NFC čipom, ktoré bezkontaktné platby sprístupnia aj zariadeniam bez podpory tejto technológie.

O ich funkčnosť sa samozrejme postará platforma Mi Pay. Dátum predstavenia nového produktu zatiaľ nie je známy, no najprv príde len do Indie. Neskôr sa možno dostane aj do ostatných kútov sveta, nič však nie je isté.

Medzitým do nášho regiónu konečne dorazil Xiaomi Mi Smart Band 6 vo verzii s NFC čipom a slovenské banky postupne sprístupňujú podporu pre platobný systém Xiaomi Pay aj u nás.

Xiaomi Mi Smart Band 6

Náš tip
Právo na opravu: Xiaomi chystá niečo veľké

3.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+