MojAndroid

Čínska spoločnosť to myslí so solárnymi panelmi na smartfónoch naozaj vážne. Ešte v júli minulého roka požiadalo Xiaomi o patent solárneho panelu na zadnej strane smartfónu. Patento obsahoval niekoľko návrhov, ako by to mohlo vyzerať. My tak máme možnosť pozrieť sa na to, čo môžeme od takýchto smartfónov očakávať.

Náčrty ukazujú, že smartfón by mal obsahovať bezrámikový displej, ktorý je bez výrezu pre selfie fotoaparát. Ten sa môže nachádzať buď vo vysúvacom mechanizme, pod displejom či môže úplne chýbať. Na zadnej strane môžeme vidieť duálny zadný fotoaparát a pod ním solárny panel. Skener odtlačkov prstov sa pravdepodobne nachádza v displeji.

xiaomi solárny panel

Výdrž je najväčším problémom dnešných smartfónov

Práve solárny panel je tým, čo takýto smartfón odlišuje od ostatných a je zároveň najvýraznejším prvkom zariadenia. Na trhu je ešte niekoľko ďalších spoločností, ktoré sa s myšlienkou implementácie solárneho panelu do smartfónu pohrávajú. Patent od Xiaomi bol údajne schválený, no zatiaľ nie je jasné či sa takéhoto smartfónu v najbližšej dobe dočkáme. Téme sa venoval portál GizmoChina.

Keďže technológie batérií sa v poslednom období prakticky nikam neposunuli, výrobcovia musia vymýšľať iné možnosti predĺženia výdrže. Jednou z nich by určite bol aj solárny panel, pomocou ktorého by používatelia vedeli nabíjať svoje smartfóny aj na cestách bez použitia klasickej nabíjačky enegriou zo slnka. Otázku však zostáva, ako by to celé narušilo celistvosť smartfónov, o koľko by sa zvýšila ich hmotnosť a hlavne, aké účinné by takéto nabíjanie bolo.

Náš tip
Tento patent od Xiaomi pravdepodobne odhaľuje dizajn nového Mi Mix 4
5.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+