MojAndroid

Xiaomi má asi najširšie portfólio produktov spomedzi všetkých výrobcov. Firma začala pred približne desiatimi rokmi na úrovni softvéru a dnes vyrába aj hardvér, a to všetkého druhu. Veľakrát sme svedkami toho, ako vezme bežný produkt, napríklad dáždnik a spraví z neho inteligentný dáždnik.

Podobnému osudu sa nevyhla ani dýchacia maska. Lekárska pomôcka známa už z čias prvej svetovej vojny by čoskoro takisto mohla pokročiť do štádia inteligentná. Informoval o tom portál gizmochina.com.

Odpoveď na koronavírus a znečistenie čínskych miest

Znečistenie ovzdušia patrí medzi najväčšie problémy ázijskej veľmoci. Už pre pekingské olympijské hry v roku 2008 museli byť odstavené fabriky v hlavnom meste, a to až na dva týždne. Dnes sa obyvatelia pred ním bránia rúškami a dýchacími maskami.

xiaomi inteligentna maska

Nedávno v Číne nastal ďalší problém, ktorý neskôr prerástol do globálneho hľadiska – koronavírus. Pravdepodobne aj preto si teraz Xiaomi nechalo USA patentovať inteligentnú dýchaciu masku. To, čo jej dáva prívlastok “inteligentná”, je séria senzorov.

Tie dokážu merať mieru znečistenia ovzdušia, pomer látok vo vzduchu, ale aj to, či sa nositeľ pohybuje alebo stojí, prípadne ako dýcha. Masku (ak sa dostane do výroby) bude možné prepojiť aj so smartfónom. Cez aplikáciu potom budete mať prístup ku všetkým potrebným údajom. Nie je jasné, či má výrobca zámer dostať takýto produkt do predaja, každopádne ako nápad prinajmenšom zaujme.

Náš tip
Slovenská pošta pozastavuje príjem zásielok s doručením do Číny, Macao a Hong Kongu

19.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+