MojAndroid

Nový patent od Xiaomi obsahuje zaujímavé umiestnenie fotoaparátov. Sú štyri a sú rozmiestnené rovnomerne po všetkých rohoch zariadenia. Možno ide o patent, ktorý Xiaomi raz použije pri nejakom novom Mi Mix zariadení, možno už ani nepôjde o rad Mi Mix, keďže naposledy sme o takomto zariadení počuli v roku 2019. Ak si teda odmyslíme Mi Mix Alpha, ktorý nikdy neprišiel do predaja.

Xiaomi 3D fotoaparáty patent

Xiaomi a jeho patent na mobil so štyrmi fotoaparátmi

Tento patent je veľmi zaujímavý – aspoň z hľadiska dizajnu. Je dokonale vyvážený a teda by vám mobil na stole netancoval pri položení na zadné objektívy. Pretože tieto objektívy by slúžili ako také štyri podstavce. Otázne je pohodlie držania takéhoto smartfónu v ruke. Fotoaparáty v spodnej časti sú totiž tam, kde máme bežne dlaň.

Predná strana je taktiež veľmi pekne vyladená. Podobne, ako nedávny koncept s neuveriteľne zahnutým displejom od Xiaomi, tak aj tento mobil neobsahuje selfie fotoaparát (žeby bol pod displejom?) a ani reproduktor.

 

Letsgodigital poukazuje na hrubšie rámčeky okolo celého displeja, čo by vraj mohlo značiť, že ide o model zo strednej triedy. Môže to naznačovať aj prítomnosť 3,5 mm jack konektoru, ktorý z vlajkových lodí takmer všetkých výrobcov vymizol.

Vracajú sa 3D fotky a videá?

Prečo píšeme, že sa vracajú? Pretože podobné experimenty tu boli už v roku 2011, kedy sme písali o zariadeniach ako HTC Evo 3D alebo LG Optimus 3D. Veteráni si možno aspoň na jedno zariadenie spomenú.

HTC Evo 3D
HTC Evo 3D

Podľa krátkeho popisu to isté chce dosiahnuť aj Xiaomi, ale so štyrmi snímačmi. Možno mu to vyjde, nakoľko fotky zo zariadení spred desiatich rokov a tých, čo by vytvorilo Xiaomi dnes, sa nedajú porovnať. Musíme si však počkať a sledovať, či sa takýto telefón stane skutočnosťou.

Náš tip
Nový koncept od Xiaomi s “vodopádovým” displejom: Je toto budúcnosť smartfónov?

8.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+