MojAndroid

Koronavírus sťažil situáciu po celom svete. Z dôvodu prevencie bolo zatvorených mnoho prevádzok. Boli uzavreté aj maloobchodné predajne veľkých spoločností ako napríklad Samsung, Apple, Tesla, Microsoft a Google.

Nebolo tomu inak ani s kamennými obchodmi spoločnosti Xiaomi. Tá minulý mesiac uzavrela svoje kancelárie, výrobné závody a aj kamenné obchody. Aktuálne sa situácia v Číne začala zlepšovať, preto sa spoločnosť rozhodla svoje predajne opäť otvoriť.

Otvorené budú prevádzky v celej Číne

Podľa informácií na portáli gizmochina.com, plánuje Xiaomi svoje prevádzky priviesť do takmer štandardného režimu. Konkrétnejšie ide o viac ako 1800 obchodov na celom území Číny. Tie budú síce otvorené, no pred vstupom bude potrebné prejsť niekoľkými kontrolami. Do priestoru predajne bude môcť zákazník vstúpiť až po zmeraní teploty a vykonaní ďalších preventívnych opatrení. Xiaomi samozrejme sľubuje aj dezinfekciu predajne, keďže povrch smartfónov je doslova posiaty baktériami.

Je to zo strany spoločnosti zodpovedný krok?

Je pravda, že koronavírus otriasol trhom so smartfónmi. V tejto neľahkej situácii ostalo výrobcom smartfónov a inej elektroniky len čakať, ako sa táto situácia ďalej vyvinie. Je jasné, že istú časť príjmu spoločnosti Xiaomi obsahuje aj predaj ich výrobkov v maloobchodných prevádzkach.

Preto je pochopiteľné, že sa spoločnosť rozhodla pristúpiť aj k takémuto riešeniu. V prípade, že budú poctivo vykonávané všetky vyššie spomenuté opatrenia, nemalo by mať otvorenie takmer dvetisíc prevádzok po celej Číne žiaden vplyv na opätovné šírenie koronavírusu.

Xiaomi predbieha Huawei

Výrobcovi sa darí aj v predaji smartfónov.

Náš tip
Umelá inteligencia dokáže identifikovať koronavírus už do 20 sekúnd

20.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+