MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi začala pracovať na vývoji selfie fotoaparátov pod displejom už v roku 2019 a minulý rok ukázala prototyp tejto technológie. Xiaomi s inováciami neprestáva a spoločnosť si nechala patentovať nové riešenie, ktoré by mohlo poslúžiť ako vhodná náhrada výrezov, kým technológia selfie fotoaparátov pod displejom nebude pripravená. O téme informoval portál Neowin.

Podľa patentu bude mať telefón v sebe zabudovaný len jeden modul s fotoaparátmi, ktorý sa priamo v smartfóne bude otáčať pomocou magnetického rotačného modelu. Vďaka tomu nebude v smartfóne umiestnený samostatný modul pre selfie fotoaparát a ušetrené miesto bude môcť Xiaomi použiť na iné účely, napríklad na zväčšenie batérie.

Koncept fotoaparátu od Xiaomi | Foto: Neowin.net

Tento zaujímavý koncept je však zatiaľ len vo veľmi skorej fáze vývoja a je možné, že nakoniec zrealizovaný nebude.

Nielen Xiaomi, ale aj konkurencia sa pokúša zbaviť výrezov

Prvým smartfónom so selfie fotoaparátom pod displejom sa stal minuloročný model ZTE Axon 20 5G. Hoci získal prvenstvo v tejto kategórii, väčšina recenzentov sa zhodla na tom, že táto technológia nie je pripravená a bude trvať ešte niekoľko rokov, kým sa stane použiteľnou.

Xiaomi Mi 11

Úniky špekulujú, že selfie fotoaparát pod displejom by mohol mať aj nový skladací smartfón od spoločnosti Samsung Galaxy Z Fold 3. Kórejský gigant chce údajne selfie fotoaparáty pod displejom zakomponovať aj do svojich notebookov.

 

11.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+