MojAndroid

Xiaomi sa už zrejme pripravuje na svoju ďalšiu vlajkovú loď, ktorá by niekedy v blízkej budúcnosti mohla poskytnúť rolovateľný, resp. ohybný displej aj konštrukciu. Dokazujú to dve fotografie, ktoré unikli na čínskej sociálnej sieti Baidu. Tie ukazujú zariadenie spoločnosti Xiaomi, ktoré disponuje ohybným displejom, ktorý sa dá formovať najrôznejšími smermi. Samozrejme, fotografie môžu byť aj podvrh, viacerí ale tvrdia, že na záberoch nenašli žiadne stopy po úpravách.

xiaomi-bendable

Netreba sa však tešiť predčasne. Flexibilné zariadenia podobné tým, ktoré nám ukázalo Lenovo na Tech World 2016, tu zrejme tak skoro neuvidíme. Dnes síce nie je problém vyrobiť zariadenie s ohnutým displejom, no navrhnúť a vyrobiť smartfón či tablet, ktorý by sa roloval resp. skladal, je už trochu iná káva. To, že to nie je vôbec jednoduché dokazuje aj to, že veľkí výrobcovia ako Samsung, Huawei, či Lenovo, zatiaľ podobné zariadenia masovo nevyrábajú a ani nepredávajú. Je však viac menej isté, že v budúcnosti budú bežné a v mobilnom priemysle sa stanú ďalšou veľkou vecou.

xiaomi-bendable-2

Zdroj: androidcommunity

 

17.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+