MojAndroid

Xiaomi včera pokračovalo vo svojom predstavovaní noviniek na rok 2021. Nás zaujal hlavne jeho skladací smartfón Xiaomi Mi Mix Fold, čo je zároveň aj prvý skladací smartfón od Xiaomi. Okrem toho sa však na chvíľu pozastavili aj pri zmene svojho loga a vizuálnej identity. Téme sa venujú GSMArena a The Verge.

Nové logo firmy Xiaomi
Nové logo firmy Xiaomi | Foto: GSMArena.com

Xiaomi Mi 11

Xiaomi má nové logo a písmo, rozdiely sú však minimálne

Charakterizovali ho jedným slovom “Živé”, chceli tým asi osviežiť a oživiť identitu svojej firmy. Neuverili by ste, aký dôraz kladú firmy na niečo také ako logo a jeho tvary či koncepty. Ukážeme si to na príklad nášho Xiaomi nižšie.

Logo a novú identitu navrhol japonský grafický dizajnér Kenya Hara. Firma Xiaomi svoju novú identitu a logo predstavovala asi 20 minút. Na tom by nebolo možno nič zvláštneho, keby nešlo len o jednoduché zaoblenie hrán pôvodného štvorca a zmena písma Xiaomi na trochu oblejšie.

Pre firmy podobné zmeny znamenajú veľa, minimálne si musia pri tom povedať, ako sa zmenili interne aj na duchu a mentalite. Áno, presne to povedal včera riaditeľ Xiaomi Lei Jun. Následne sám poznamenal, že nové logo je viac menej celkom podobné tomu starému. Popritom sa stihol ešte opýtať publika rečnícku otázku: “Ste sklamaný z nového loga, ktoré je vlastne iba guľatejšia verzia toho starého?”.

Spoločnosť následne pokračovala poznámkou o tom, že nové logo je opísateľné matematickými rovnicami (nie sme matematici, ale neplatí to pre každý tvar?). Taktiež to firme trvalo viac než 3 roky, kým vybrali ten správny tvar. Uznávame, mali to ťažké, veď si pozrite tú paletu návrhov, s ktorými pracovali. Uhádnete, ktorý si nakoniec vybrali?

Určite ste na prvýkrát uhádli logo s označením N:3. Zrejme to väčšine ľudí príde absurdné, robiť také haló okolo zaoblenia loga, avšak je to bežná prax u korporátnych spoločností. Doslova sa v tom vyžívajú a vidia v tom nové začiatky (niečo ako novoročné predsavzatia). Toto osvieženie a radosť chcú následne ukázať aj svojim zákazníkom, avšak to s nimi iba málokedy takto zarezonuje.

Náš tip
Váš smartfón odosiela výrobcovi rôzne dáta, vypnúť to nie je možné

31.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+