MojAndroid

Už viac ako rok ponúka spoločnosť Xiaomi vo svojich vlajkových smartfónoch nabíjanie HyperCharge s výkonom 120 W, ktoré je stále najrýchlejším na trhu. Podľa portálu 91mobiles by však už tento rok mala posunúť toto číslo na ďalšiu úroveň a priniesť 150 W nabíjanie.

Rýchle nabíjanie s výkonom 150 W by malo debutovať v smartfóne Xiaomi MIX 5

Značka ponúka technológiu rýchleho nabíjania HyperCharge s výkonom 120 W so svojich vlajkových lodiach, ako je novinka Xiaomi 12 Pro. Teraz sa objavila nová správa, ktorá naznačuje, že Xiaomi vyvíja riešenie nabíjania s výkonom 150 W. Zaujímavé je, že aj konkurenčná značka Realme pracuje na technológii nabíjania s výkonom 150 W (spolu s 80 W nabíjaním), ktoré predstaví do konca roka.

Súčasné 120 W rýchle nabíjanie HyperCharge |Zdroj: 91mobiles.com

Podľa správy čínskeho portálu MyDrivers by 150 W rýchle nabíjanie od Xiaomi mohlo debutovať vo vlajkovom smartfóne Xiaomi MIX 5 taktiež koncom tohto roka. Správa bohužiaľ presne nehovorí, o koľko rýchlejšie bude 150 W nabíjanie v porovnaní s existujúcim 120 W riešením. Isté však je, že čas nabíjania bude výrazne kratší.

Súčasné 120 W riešenie HyperCharge nabije 4 000 mAh batériu za približne 13 minút. Dá sa tak predpokladať, že doba nabíjania bude s vyvíjanou technológiou 150 W nabíjania menej ako 10 minút. Otázne je, aký veľký vplyv to bude mať na životnosť batérie a jej prehrievanie. Odpoveď sa dozvieme pravdepodobne najskôr na jeseň, keď sa technológia objaví v prvom komerčnom zariadení.

Náš tip
Exynos 2200 nestačil v benchmarku na trojročný Apple A13 Bionic
20.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+