MojAndroid

Xiaomi síce už pripravuje nadstabvu MIUI 10, no nezabúda ani na svoju aktuálnu MIUI 9. Faktom stále zostáva, že potrvá ešte niekoľko mesiacov, pokiaľ bude najnovšia nadstavba operačného systému Android od Xiaomi oficiálne k dispozícii. Zaujímavosťou je, že aktualizácia nadstavby nemusí byť vždy zárukou aktualizácie smartfónu na novší Android. To znamená, že najnovšie ROM s MIUI 10 nemusia byť vždy postavené na najnovšom operačnom systéme od Googlu.

Náš tip
MIUI 10 Beta: Kedy dostane aktualizáciu aj váš smartfón?

Vlajkové lode z roku 2017 už aktualizáciu dostali

Čo sa týka aktualizácií na Android Oreo, vlajkové lode z roku 2017 už aktualizáciu dostali. Na druhej strane, obľúbené, no menej výkonné zariadenia, ako Xiaomi Redmi Note 4, Redmi 5 alebo Redmi 5 Plus bežia stále na staršom Androide Nougat. Niektoré staršie, napríklad Redmi Note 3 ešte stále obsahujú Android Marshmallow, aj keď dostali aktualizáciu na MIUI 9.

Rôzne predchádzajúce správy hovorili o tom, že čínska spoločnosť testuje Android Oreo pre modely Mi5 a Mi Mix. Tieto modely sú vlajkovými loďami spred dvoch rokov a práve dostávajú aktualizáciu na Android Oreo. Samozrejme, pridáva sa k nim aj model Xiaomi Mi Note 2, ktorý bol predstavený spoločne s Mi Mix.

Linky na stiahnutie Android Oreo Global ROM:

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+