MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi je známa svojou pomerne rozsiahlou nadstavbou Androidu s názvom MIUI. Len pred nedávnom uvoľnila verziu MIUI 8.2 a už teraz unikajú informácie o pripravovaných funkciách v rámci MIUI 9. Podľa dostupných informácií má MIUI 9 obdržať aj niektoré funkcie priamo z Androidu O od Googlu.

Náš tip
Google a Xiaomi spojili sily pri výrobe YI HALO, 16-kamerového setu pre nahrávanie 360° VR videí

Podľa e-mailu, ktorý bol odoslaný vývojárom aplikácií, Xiaomi plánuje “picture-in-picture” funkciu. Ide v podstate o možnosť sledovať plávajúce video nad ostatným prezeraným obsahom. Zároveň však ide o jednu z najočakávanejších funkcií Androidu O pre rok 2017.

Ďalšou funkciou, ktorú by Xiaomi chcelo implementovať do svojej nadstavby je funkcia “split-screen.” Ide o rozdelenie obrazovky pre zobrazenie dvoch aplikácií naraz. Túto funkciu už v súčasnosti ponúka Android 7.0 Nougat. Zaujímavosťou však je, že Xiaomi by túto funkcionalitu chcelo priniesť aj do zariadení, ktoré obsahujú Android 6.0 Marshmallow.

Náš tip
Xiaomi Mi6 ponúka duálnu kameru, TOP procesor aj 6 GB RAM. Pozrite sa, koľko bude stáť

Presný dátum novej aktualizácie od Xiaomi zatiaľ nebol stanovený, podobne ako zoznam všetkých podporovaných funkcií. Z dostupných informácií sa však očakáva, že spoločnosť Xiaomi predstaví svoju novú verziu nadstavby MIUI 9 pravdepodobne v druhej polovici roka 2017.

Zdroj: phandroid

6.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+