MojAndroid

Ak vlastníte, alebo ste niekedy vlastnili smartfón značky Xiaomi, určite ste sa stretli s mnohými funkciami špecifickými pre prostredie MIUI. Táto systémová nadstavba je jedným z dôvodov, prečo sú smartfóny od čínskej spoločnosti také populárne a dokonca existujú portované ROM s MIUI, ktoré je možné nainštalovať na zariadeniach iných výrobcov. Táto nadstavba v najnovšej verzii skrýva veľmi zaujímavú funkciu, o ktorej vie iba málokto.

Konkrétne sa jedná o funkciu ukrytú v menu s multitaskingom. Tu sa zobrazujú všetky posledné aplikácie a kliknutím na krížik pod nimi je možné ich vypnúť a uvoľniť tak pamäť RAM. Takto používajú svoj smartfón mnohí užívatelia a možno si neuvedomujú, že nejde o najšťastnejšie riešenie. MIUI ale ponúka zaujímavú funkciu keď potiahnutím aplikácie dolu ju dokážete zamknúť a zabrániť tak nútenému ukončeniu aplikácie.

xiaomi-app-locking-cover

Takto jednoducho si môžete zamknúť najčastejšie používané aplikácie a pri najbližšom odblokovaní telefónu budú tieto aplikácie stále spustené na pozadí. Vďaka tomu bude načítavanie aplikácie rýchlejšie a zlepší sa aj výdrž batérie, keďže nebudete musieť čakať na náročnú operáciu, ktorou je spúšťanie úplne vypnutej aplikácie. Takáto operácia totiž využíva množstvo výpočtového výkonu a čas strávený čakaním na načítavanie aplikácie je skutočne neefektívny. Bonusovou funkciou je, že všetky najčastejšie používané aplikácie budete mať vždy k dispozícii, pretože sa zobrazia ihneď po stlačení tlačidla multitaskingu. Ak práve používate zariadenie od Xiaomi, určite vyskúšajte uzamknúť najčastejšie používané aplikácie a dajte nám vedieť, aký efekt to malo na užívateľský zážitok pre vás.

Zdroj: PhoneArena

13.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+