MojAndroid

Xiaomi v rámci predstavenia svojho doteraz najväčšieho smartfónu odhalil aj novinky týkajúce sa používateľskej nadstavby MIUI 8. Tá prináša viacero nových funkcií, ako aj redizajn a aktualizácie niektorých aplikácií. Update s najnovšou verziou prostredia by sa mal na zariadeniach spoločnosti začať objavovať už v priebehu budúceho mesiaca. Ešte predtým ale spoločnosť sprístupní beta verziu MIUI 8 pre všetky smartfóny Redmi, Mi Note, ako aj Mi 2, 2S, 3, 4, 4C, 4S, 5 a Max. MIUI8 Developer ROM zverejní Xiaomi už 17. júna. Aké novinky prináša uvádzame v zozname nižšie.

Náš tip
Xiaomi Mi Max predstavený. Má veľký 6,44″ displej, Snapdragon 652 aj 4GB RAM

  • Podpora pre multi-window – niektoré aplikácie ako WeChat a QQ budú podporovať prácu v dvoch oknách.
  • Nový Xiaomi font – spoločnosť použije vlastný čínsky font pre lepšiu čitateľnosť na mobiloch
  • Automatická zmena pozadí – aplikácia bude na dennej báze aktualizovať obrázky pozadia pracovnej plochy a lockscreenu. Používatelia budú mať na výber z 12 kategórií.
  • Nová galéria – Xiaomi v novej verzii prostredia prerobil aj galériu. Tá ponúka rôzne nálepky, filtre a základné úpravy fotografií. Okrem toho ponúka možnosť vytvoriť hudobné videá.
  • Témy pre notes a nová kalkulačka – Poznámky od Xiaomi sa dočkali nových tém, pričom noviniek sa dočkala aj kalkulačka. Tá podporuje aj pokročilejšie matematické operácie a premeny jednotiek.
  • Skener – Aplikácia fotoaparátu ponúka aj funkciu skenera QR kódov.
  • Šetrenie energie a zvýšená bezpečnosť – MIUI 8 dokáže detegovať scam a podvodné správy. O dlhý chod na batériu sa postará šetriaci režim, ktorý dokáže automaticky deaktivovať aplikácie na pozadí, vypnúť synchronizáciu, aktualizácie a ďalšie úlohy bežiace na pozadí.

Zdroj: gsmarena

 

 

10.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+