MojAndroid

Výrobcovia na aktualizáciách svojich smartfónov usilovne pracujú. Nie je to len Samsung, aktualizovať sa darí aj čínskemu Xiaomi. A to nielen na najnovší Android 12, ale aj na novú populárnu nadstavbu MIUI 13, informoval portál Xiaomi Adictos.

Viac o aktualizáciách Xiaomi a Redmi smartfónov:

🔥 Xiaomi predstavuje MIUI 13 pre globálny trh. Tieto smartfóny sa dočkajú
🔥 Redmi Note 10 Pro dostáva aktualizáciu na MIUI 13 už aj v Európe
🔥 MIUI Updater: Táto aplikácia vám povie, či váš Xiaomi dostane MIUI 13
🔥 Xiaomi Pad 5 dostáva nadstavbu MIUI 13

Po aktualizácii smartfónu Xiaomi Mi 11 Lite 5G sa novej nadstavby dočkal aj jeho mierne vylepšený nástupca, Xiaomi 11 Lite 5G NE. Na rad prišiel aj tablet Xiaomi Pad 5. Očakáva sa, že nadstavba MIUI 13 príde v najbližších dňoch aj na tieto minuloročné zariadenia:

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Xiaomi 11 Lite 5G NE | Zdroj: MIroslav Schwamberg

Výrobca sa však zaujíma aj o ďalšie dôležité značky, ktoré mu patria. Reč je o Redmi a POCO, ktorých smartfóny sa vyznačujú najmä atraktívnou cenou. Aktualizované budú alebo už boli tieto modely:

  • Redmi 10, Redmi 10 Prime, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8 (2021)
  • POCO X3 NFC, POCO X3 Pro
  • Séria Redmi Note 9

Posledná spomínaná séria Redmi Note 9 je pomerne prekvapujúca. Tieto modely boli predstavené v máji 2020 a patria medzi tie lacnejšie. Teší nás, že Xiaomi nezabúda ani na túto kategóriu a nesústreďuje sa len na drahšie a vlajkové modely.

Aktualizuje aj konkurencia

Spomedzi výrobcov Andorid smartfónov je v aktualizáciách najaktívnejší Samsung, Ten dokonca pre svoje aktuálne vlajkové modely ponúka až 4 veľké aktualizácie Androidu. Huawei momentálne svoje smartfóny aktualizuje na nadstavbu EMUI 12. Android 12 už dostala aj prvá Motorola, ďalšie sú na rade onedlho.

🔥 Súťaž: Vyhrajte nadupaný Samsung Galaxy Tab S8 Ultra v hodnote viac ako 1000 eur 🔥

Náš tip
Huawei P50 Pro vs Google Pixel 6 Pro: Ktorý smartfón fotí lepšie? | ANKETA
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+