MojAndroid

Xiaomi patrí dnes k najúspešnejším predajcom inteligentných zariadení na ruku. Dokazujú to nielen predaje z prvého kvartálu, kedy sa čínska spoločnosť s trhovým podielom 24,6% umiestnila na druhej priečke, ale aj najnovšie štatistiky zverejnené hovorcom Xiaomi. Podľa nich spoločnosť k 10. júnu 2015 predala až 6 miliónov fitness náramkov MiBand. Vďačí za to najmä nízkej cene, ktorú sa aj vďaka začínajúcemu startup-u Huami, podarilo stlačiť na 12 dolárov.

Populárny výrobca však v najbližšej budúcnosti neostane len pri fitness náramkoch. Hoci má vydať novú verziu svojho náramku s podporou NFC, údajne pripravuje aj svoje prvé inteligentné hodinky. Tie by mali mať podobne ako Motorola Moto 360, či Huawei Watch, okrúhly ciferník. Okrem toho by mali byť veľmi tenké a podľa predstaviteľov spoločnosti ponúknu jeden z najlepších používateľských zážitkov. Či tomu tak ale aj naozaj bude zistíme až po ich uvedení do predaja.

Zdroj: phonearena

15.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+