MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Výborný vo všetkých smeroch

AMOLED displej sa naozaj podaril. Jeho uhlopriečka je 6,21″ a ponúka rozlíšenie 2248 x 1080 pixelov. Kryje ho krycie sklíčko Gorilla Glass 5. generácie a jeho pomer strán je 18,7:9. Niekto by mohol namietať, že QHD rozlíšení by telefónu sedelo viac, no bolo by to na úkor výdrže. Full HD je podľa nás úplne dostatočné. Farebné podanie je veľmi dobré, pozorovacím uhlom taktiež nemáme čo vyčítať. Čitateľnosť displeja na priamom slnku je jednou z najlepších, pri akých sme sa so smartfónmi stretli. Maximálny jas je plne dostatočný, ten minimálny by mohol byť ešte trochu nižší. Výhodou  AMOLED displejov je, že pri zobrazení čiernej farby sa jednotlivé pixely dokážu vypnúť. Týmto je možné ušetriť trochu cennej energie v batérii.

V nastaveniach nechýba “mód čítania”, ktorý zabezpečí elimináciu modrej farby a vaše oči sa nebudú pri pohľade na displej tak namáhať. Jeho intenzitu je možné celkom podrobne upraviť a dokonca aj naplánovať, keď sa automaticky zapne či vypne. Farebné podanie je možné nastaviť na štandardné, teplé farby a studené farby. V prípade, že by vám žiadna z prednastavených možností nevyhovovala, je možné doladiť farby presne podľa seba.

Rovnako si môžete nastaviť aj kontrast, predvolený je automatický režim, no máte na výber aj štandardný a zvýšený kontrast. Výhodou je, že Xiaomi Mi 8 využil potenciál AMOLED displeja a ponúka aj takzvaný “always on” displej. Ten je zapnutý vtedy, keď je vaše zariadenie zablokované. Nonstop vám ukáže aktuálny čas a neprečítané upozornenia, ktoré smartfón prijal. Spotreba energie je pri tomto režime naozaj minimálna. Zaujímavou funkciou je aj prebudenie displeja dvojitým poklepaním, no a po vzore Apple nechýba možnosť prebudenia displeja po zodvihnutí zariadenia.

Výkon a pamäť: Tá pravá vlajková loď

V rámci výkonu nie je novinke veľmi čo vyčítať. Vo vnútri sa nachádza aktuálne najvýkonnejší mobilný čipset od Qualcommu, Snapdragon 845, ktorý ponúka 8 jadier s frekvenciou 4 x 2,8 GHz a 4 x 1,8 GHz a grafický čip Adreno  630. V kombinácii so 6 GB RAM sa jedná o naozaj veľmi výkonné a svižné zariadenie, ktoré je hodné pozície vlajkovej lode. Smartfón si poradí s akoukoľvek hrou pri nastavení maximálnych detailov. Pri tých najnáročnejších sa, samozrejme, aj trochu zahreje, no nie je to nič zvláštne a teplotu tela dokáže udržať v únosných hraniciach. Náročný multitasking zvláda bravúrne, s výkonom musí byť spokojný aj ten najnáročnejší používateľ. My sme samozrejme neváhali a ihneď nainštalovali hru PUBG, v ktorej sa grafika okamžite nastavila na maximum. Pri takýchto detailoch bola hra perfektne hrateľná a nebolo badateľné žiadne znižovanie snímkovania či záseky. Zaujímavosťou ale je, že výsledné skóre v AnTuTu je menšie ako majú ostatné telefóny s rovnakým procesorom. Vraj za to môže fakt, že výrobca odflákol manažment energie a zariadenia sa zohrieva rýchlejšie ako ostatné. Smartfón sme podrobili aj trom najznámejším benchmark testom Geekbench, AnTuTu a 3DMark. Výsledky z nich si môžete pozrieť na screenshotoch nižšie.

Čo sa týka pamäťových verzií, k dispozícii sú tri. Naše testované zariadenie obsahuje 64 GB vnútorného priestoru, no existujú ešte aj 128 GB a 256 GB verzie. Xiaomi Mi 8 nepodporuje pamäťové karty, takže je potrebné dobre si rozmyslieť, ktorú verziu kúpiť. 64 GB je veľmi slušná hodnota, no ak radi natáčate videá, je možné, že úložisko rýchlo zaplníte. Pokiaľ plánujete mať v smartfóne fotky, prípadne hudbu, určite vám bude stačiť. Ak si z neho chcete urobiť filmovú knižnicu, odporúčame pozrieť sa po minimálne 128 GB verzii.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+