MojAndroid

Po odhalení zariadení Xiaomi Mi Mix 2S a Mi 6X prichádza menšie odhalenie budúcej vlajkovej lode Xiaomi Mi 7. Narozdiel od minulého roka, Xiaomi ponúkne dva varianty: Mi 7 a Mi 7 Plus. Čo presne prinesú tieto telefóny? Túto otázku si práve ideme zodpovedať.

Náš tip
Xiaomi Mi Mix 2s oficiálne: Duálny fotoaparát, Snapdragon 845 a bezdrôtové nabíjanie!

Displej

Tie najviac dôveryhodné správy o Xiaomi Mi 7 tvrdia, že uvidíme dve verzie nadchádzajúcej vlajkovej lode Xiaomi: Mi 7 a Mi 7 Plus. O menšom Mi 7 sa hovorí, že by mal prísť s 5,65-palcovou obrazovkou, zatiaľ čo väčší brat Xiaomi Mi 7 Plus následne so 6,01-palcovou obrazovkou. Oba sa očakávajú s rozlíšením Full HD+ a pomerom strán 18:9. Podľa ľudí z XDA Developers, ktorím sa podarilo odhaliť firmvérové súbory modelu Mi 7 Plus, bude zariadenie disponovať OLED panelom a funkciou always-on displeja. Nie je ale isté, či to platí aj pre menší Mi 7.

Fotoaparát

Súbory firmvéru tiež naznačujú duálny fotoaparát na zadnej strane s prvkami umelej inteligencie. Ďalšie informácie o fotoaparátoch, ako napríklad rozlíšenie nie sú momentálne známe.

Skener odtlačkov prstov

Skener odtlačkov prstov integrovaný priamo v displeji bol potvrdený samotným zakladateľom spoločnosti Xiaomi na minimálne jednom z modelov. Ak tomu naozaj tak bude, Xiaomi sa stane druhým výrobcom na svete s touto technológiou (prvým je čínske Vivo). Snímač odtlačkov prstov nemusí byť jediným spôsobom, ako odomknúť zariadenie. Správa spoločnosti DigiTimes tvrdí, že Mi 7 bude prvým Android smartfónom, ktorý príde s funkciou 3D rozpoznávania tváre, podobne ako na iPhone X. Znova ale nie je žiadne slovo o tom, či sa to týka len jedného, alebo oboch modelov Mi 7.

Procesor, RAM a úložisko

Oba smartfóny budú pravdepodobne napájané najnovšou a najvyššou čipovou sadou Snapdragon 845, spolu so 6 alebo 8 GB RAM. Očakávame ďalšie špecifikácie a funkcie, ako napríklad bezdrôtové nabíjanie, systém Android Oreo s nadstavbou MIUI a 64GB, 128 GB, alebo až 256GB úložného priestoru. Taktiež dúfame, že smartfóny radu Xiaomi Mi 7 budú odolné voči vode, nie iba voči “postriekaniu” vodou, ako je tomu na Mi 6. 3,5mm konektor sa pravdepodobne nevráti, keďže bol odstránený už pri modeli Mi 6. Nepredpokladá sa ani prítomnosť slotu pre pamäťové karty.

Dizajn a vzhľad

Bohužiaľ, nie sú zatiaľ žiadne dôveryhodné obrázky smartfónov Mi 7. Našli sme však obraz, ktorý údajne ukazuje predný panel jedného zo zariadení, čo nám dáva predstavu o tom, čo očakávať.
Displeje týchto smartfónov (alebo aspoň jedného z nich) by mohli prísť s dnes už celkom typickým výrezom v hornej časti displeja. Obrázok tiež naznačuje, že smartfón môže mať extrémne tenké rámčeky, dokonca tenšie ako model Vivo X21 UD, ktorého pomer obrazovky k telu je okolo 85%.
Náš tip
Xiaomi Mi 6X oficiálne: Prichádza nástupca populárneho modelu Mi 5X
Zadné časti modelov by mali byť zo skla – pre podporu bezdrôtového nabíjania. Je tu šanca, že uvidíme keramické vydania smartfónov, rovnako ako v predchádzajúcich rokoch.
Xiaomi Mi 6 Ceramic Edition

Kedy sa dočkáme predstavenia oboch modelov?

Fámy o dátume vydania Xiaomi Mi 7 sú rôzne, pretože Xiaomi malo problémy s čítačkou odtlačkov prstov v displeji. Niektorí tvrdia, že k predstaveniu by malo dojsť v priebehu mája alebo začiatkom júna. Správa od spoločnosti DigiTimes však hovorí trochu iný príbeh. Tvrdí, že smartfóny budú odhalené niekedy v treťom štvrťroku – od júla do septembra. Druhá publikácia zas hovorí, že na dátum odhalenia tlačia problémy súvisiace s riešením 3D rozpoznávania tváre. Spoločnosť Xiaomi však neposkytla žiadne informácie o dátume vydania Mi 7, takže nie je isté, čo z toho je pravda – ak vôbec niečo z toho je.

Bude cena prekážkou?

Smartfóny čínskeho výrobcu Xiaomi vždy ponúkali výborný výkon a ešte lepšiu cenu. Úprimne si nemyslím, že cena bude až takým veľkým kompromisom, aj keď bude pravdepodobne o niečo vyššia ako u predchodcu, vzhľadom na to, že modely Mi 7 prinesú nové technológie. 64GB verzia Mi 6 sa po uvedení na trh predávala za približne 2500 čínskych juanov (~$395), zatiaľ čo 128GB verzia za 2900 juanov (~$460). 128GB keramická verzia bola trochu drahšia, za 3000 juanov (~$475). Niektoré zdroje z Číny tvrdia o menšom Mi 7, že sa bude predávať za cenu približne 3000 juanov. Táto správa však nebola potvrdená.
Zatiaľ to vyzerá tak, že nový rad Xiaomi smartfónov Mi 7 bude oproti Mi 6 celkom veľkým pokrokom. Väčšie displeje, 3D rozpoznávanie tváre, snímač odtlačkov prstov a špičkové špecifikácie by robili skvelé alternatívy k Samsung Galaxy S9, Huawei P20 Pro a ďalším vlajkovým lodiam roku 2018.
(Aktualizované 2. mája 2018)
Podľa dostupných únikov by mohol byť nový smartfón predstavený už 23. mája 2018, a to konkrétne na špeciálnej udalosti čínskeho výrobcu Xiaomi. Miesto a presný čas podujatia však zatiaľ nepoznáme.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+