MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi začala svoju novú vlajkovú loď predávať v Číne, no vďaka rýchlym výpredajom už dnes nemá dostupné kusy na sklade. A na nové zariadenia treba čakať. Xiaomi má totižto problém s dodávkou procesorov Snapdragon 835, na ktoré má porednostné právo Samsung. Ten ich umiestňuje do svojich vlajkových lodí Samsung Galaxy S8 a S8+.

Rovnaký problém má Xiaomi aj s dodávkou keramickej konštrukcie. Dodávateľ ju z neznámych dôvodov nestíha vyrábať, a tak sa okrem procesorov čaká aj na konštrukčné diely. Xiaomi Mi6 sa však predáva aj v štandardnej verzii so sklennou konštrukciou, ktorá je o približne $15 lacnejšia.

Náš tip
Xiaomi plánuje zapracovať niektoré funkcie Androidu O do svojej nadstavby MIUI 9

Nedostupnosť dvoch nezávislých súčiastok neveští pre Xiaomi nič dobré. Hoci je ich nová vlajková loď pre používateľov cenovo aj výkonnostne naozaj zaujímavá, ak si ju v dohľadnej dobe nebudú vedieť kúpiť, siahnu po konkurencie. O slovo sa hlási ešte stále výborný OnePlus 3T, ktorý si však tiež môžu záujemcovia kúpiť len v 64 GB verzii.

Zdroj: AndroidAuthority

10.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+