MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Duálna zostava

Xiaomi Mi6 ide s dobou a vo svojej výbave už ponúka duálny fotoaparát. Ten ponúka rozlíšenie 12 + 12 Mpix, 2-násobný optický zoom bez straty kvality a 4-osú optickú stabilizáciu. Samozrejmosťou je podpora natáčania 4K videa s možnosťou záznamu zrýchleného alebo spomaleného videa. Nehľadajte tu veľa nastavení. Okrem niekoľkých režimov, vrátane toho manuálneho, tu veľa toho nenájdete. Napriek tomu si ale myslíme, že väčšina bude aj tak fotiť na automatike, ktorú sme najčastejšie používali aj my.

Kvalita fotografií pritom patrí k tým lepším, a to hovoríme o zariadení, ktorého cena podlieza vlajkové lode aj o niekoľko stoviek eur. Zábery ponúkajú dostatok detailov aj príjemné farby. Vhod príde aj HDR režim, ktorý pomôže s fotením niektorých typov scén. Vyslovene sklamaní sme neboli ani z rýchlosti zaostrovania. To je síce pomalšie ako u niektorých vlajkových lodí, ako napríklad u HTC U11 alebo Samsungu Galaxy S8, opäť však pripomíname, že máme čo dočinenia s oveľa lacnejším zariadením.

4K video patrí po kvalitatívnej stránke tiež k tomu lepšiemu priemeru. Vďaka optickej stabilizácii je navyše veľmi plynulé a bez zbytočného trasenia aj počas pohybu. Zvoliť môžete ale samozrejme aj nižšie rozlíšenie.

Xiaomi Mi6 ponúka tiež možnosť fotiť pomocou tzv. 2x bezstratového zoomu a nechýba tu ani možnosť rozmazania pozadia v tzv. Stereo režime fotenia.

Ukážka bezstratového zoomu 

Fotografie vytvorené v Stereo režime

Konektivita: Najväčší kameň úrazu

Asi najväčším sklamaním v prípade Xiaomi Mi6 je absencia LTE pásma označovaného ako B20. To sa vo veľkom používa na Slovensku, najmä k pokrývaniu menej zaľudnených oblastí a teda širšieho okolia miest. Aj preto vám 4G nebude fungovať v mnohých menších mestách alebo obciach. Stále môžete naplno využívať 3G, no to nemá v mnohých prípadoch tak dobré pokrytie ako 4G. LTE samozrejme stále využijete v mestách, kde mobilní operátori využívajú vyššie frekvencie.  Preto veľmi dobre porozmýšľajte, či vám bude Xiaomi Mi6 po stránke konektivity vyhovovať.

Inak k samotnej výbave nemáme až tak čo dodať. Mi-šestka ponúka štandardnú výbavu vlajkových lodí v podobe WiFi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC a konektora USB C. Kvalita hovorov je na vysokej úrovni, čo platí aj o presnosti GPS, či citlivosti príjmu WiFi. Samozrejmosťou je aj podpora dual SIM, pre ktoré môžete nastaviť presne role, ktoré sa s nimi budú vykonávať. Jedna SIM tak môže slúžiť výhradne na pripojenie do internetu, ta druhá zas na hovory a SMS správy. Bonusom je potom ešte prítomnosť IR diódy, ktorá poslúži pre ovládanie domácich elektrospotrebičov.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+