MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Bez výhrad

Xiaomi sa nenaháňa za veľkými uhlopriečkami displeja a namiesto toho, aby použilo napríklad 5,5-palcový panel, tak ostalo verné menšiemu 5,15-palcovému displeju. Ten je typu IPS, z čoho samozrejme vyplývajú aj jeho benefity. Ku kvalite zobrazenia nemáme žiadne výhrady. Displej ponúka výborné pozorovacie uhly, podanie farieb, vyváženie bielej, kontrast aj čitateľnosť vo vonkajších prostrediach a na priamom slnku.

Displej je chránený odolným sklom s 2,5D profilom. Výrobca však nepotvrdil, či ide o Gorilla Glass. Každopádne, z testov vyplynulo, že použité sklo je proti poškriabaniu rovnako odolné ako aj u iných vlajkových lodí.

Zobrazovací panel poskytuje niekoľko nastavení. Okrem možnosti manuálne nastaviť farby a kontrast, je k dispozícii aj čítací režim, ktorý potlačuje modrú farbu displeja, čím najmä v noci šetrí zrak používateľa. Aj v tomto prípade môžete zariadenie prebudiť dvojitým poklepaním na displej, alebo priložením prsta na snímač odtlačkov. Ten mimochodom funguje rýchlo a spoľahlivo.

Výkon a pamäť: Osvedčená kombinácia

Xiaomi Mi6 nás nijako neprekvapil. Ponúka totižto osvedčenú kombináciu s procesorom Snapdragon 835 a RAM, ktorá má v tomto prípade veľkosť až 6 GB. To, či niekedy takto veľkú RAM využijete je len ťažké odhadnúť, no dnes si väčšina, aj tých najnáročnejších používateľov, vystačí s kapacitou 4 GB. 6 GB tak berieme skôr ako rezervu, ktorú možno niekedy v budúcnosti využijete – a možno aj nie.

Bez ohľadu na špecifikácie a výsledky však musíme povedať, že používateľský zážitok z používania Xiaomi Mi6 je výborný. Rýchlosť reakcií korešponduje s inými vlajkovými loďami – áno, tými, ktoré sa predávajú aj o niekoľko stoviek eur drahšie. Operačný systém s nadstavbou MIUI je plynulý a fungoval bez zaváhania. To isté platí aj o spúšťaní a práci s aplikáciami. O vysokom výkone svedčia aj výsledky benchmarkov, ktoré ale tento smartfón neradia do úplného vedenia. Aspoň nie čo sa testovania v rámci našej redakcie týka. Našemu rebríčku totižto aktuálne kraľuje HTC U11, ktorý pri našich meraniach dosiahol v AnTuTu a Geekbenchi zatiaľ najvyššie skóre.

S Xiaomi Mi6 si samozrejme zahráte aj graficky náročné hry. Niet pochýb o tom, že tento smartfón si poradí s každým titulom, ktorý by ste v ňom chceli vyskúšať. O plynulý chod hier sa totižto stará grafická jednotka Adreno 540, ktorá zaručuje dostatok výkonu. V 3D Marku sme v testoch Ice Storm Unlimited a Sling Shot namerali skóre na úrovni 40690, resp. 3418, čo je viac ako v prípade HTC U11. Prehrievanie zariadenia sme nezaznamenali. Teplota sa aj pri hraní hier drží na veľmi príjemných hodnotách, ktoré používanie zariadenia nijako neznepríjemňujú.

Interná pamäť zariadenia poskytuje 64 GB kapacitu, z ktorej je pre používateľa dostupných niečo cez 55 GB. Škoda len, že vnútorné úložisko sa nedá rozšíriť prostredníctvom pamäťových kariet. Xiaomi totižto neintegrovalo žiadny micro SD slot, takže vystačiť si budete musieť s tým čo dostanete po kúpe smartfónu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+