MojAndroid

Kde je Xiaomi Mi5? Tak na túto otázku sa pýta nejeden fanúšik tejto čínskej značky. Väčšina vlajkových lodí už bola tento rok predstavená a v podstate sa čaká už len na to, čo svetu ukáže Xiaomi. Čakanie na novú vlajkovú loď sa však pravdepodobne vyplatí. Podľa najnovších informácií by sme sa s jej uvedením mali totižto dočkať viacero noviniek, vrátane novej technológie dotykového displeja, či procesoru Snapdragon 820. Ten má byť podľa zahraničných zdrojov predstavený 20. novembra s tým, že do masovej výroby zamieri začiatkom januára.

Novinka má samozrejme zaujať aj ďalšími parametrami. Detaily sú zatiaľ veľmi strohé, no ak môžeme veriť aktuálnym správam, tak Mi5 bude prvým smartfónom s technológiou ClearForce, ktorá je obdobou Force Touch displeja od Apple, no s rozšírenou funkcionalitou. Táto sa má dostať aj do ďalších vlajkových lodí, ale až niekedy v priebehu budúceho roka.

Náš tip
Synaptics spraví revolúciu v dotykových displejoch, predstavil technológiu ClearForce

Xiaomi Mi5 pravdepodobne hneď po predstavení nebudete môcť kúpiť a záujemcovia si budú musieť nejaký týždeň ešte počkať. Spoločnosť tak asi zmešká vianočné sviatky a s nimi spojený nákupný ošiaľ v západných krajinách. Xiaomi však chce byť pripravený skôr na čínsky nový rok.

Náš tip
Samsung Galaxy S7 bude zrejme vybavený displejom s ClearForce

Zdroj: pocketnow

5.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+