MojAndroid

VR headsety sú dnes v podstate už bežným príslušenstvom, ktoré môžete kúpiť v ktoromkoľvek e-shope nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku. Ten svoj predstavila aj čínska spoločnosť Xiaomi, a to ešte minulý rok. Dnes prichádza jeho nová generácia.

Xiaomi Mi VR Play 2 prináša nový dizajn s oblejšími krivkami, ako aj nový spôsob uchytenia headsetu na hlavu. Zmenou prešiel tiež mechanizmus pre vkladanie smartfónu. Ten už nie je celý skrytý v okuliaroch, ale z neho môže aj vytŕčať. Záleží od toho, ako veľké zariadenie do nich vložíte.

Sústava šošoviek je vyrobená z plastu a je osadená do konštrukcie okuliarov z elastickej bavlny, ktorá by mala zabezpečiť dostatočnú pevnosť a odolnosť. Časť, ktorá sa dotýka tváre je osadená mäkším a priedušnejším materiálom, ktorý zvyšuje pohodlie používateľa. Z ďalších parametrov treba spomenúť ešte 93° zorné pole, rozmery 129 x 191 x 120 mm a hmotnosť len 183 gramov. Podporované sú smartfóny s displejmi od 4,7 do 5,7-palca.

Dobrou správou je, že Xiaomi Mi VR Play 2 sa bude predávať iba za 14 dolárov, a to už od 19. apríla. Dostupný bude v čiernej farbe.

 

 

11.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+