MojAndroid

Ak pozorne sledujete dianie vo svete technológií, určite vám neušlo, že čínska spoločnosť Xiaomi sa okrem vývoja nových mobilných zariadení venuje aj výrobe televízií. Na konte má už niekoľko zaujímavých kúskov, ktoré sú charakteristické zabudovaným operačným systémom Android a vo väčšine prípadov aj skvelou cenou. Výnimkou nie je ani doposiaľ najlepšia televízia od Xiaomi, ktorou je nový model Xiaomi Mi TV 3S. Ide zároveň o prvú televíziu výrobcu, ktorá ponúka zakrivenú obrazovku.

Náš tip
Xiaomi predstavuje 60″ televízor 4K Mi TV 3 s Androidom. Má dve samostatné časti

Novinka prináša 65-palcový 4K displej od Samsungu s extrémne tenkým profilom s hrúbkou iba 5,9 mm. To znamená, že aj v tomto prípade ide o luxusné zariadenie s elegantným dizajnom a schopnosťou oživiť každú obývačku. Napriek skutočne enormným rozmerom má ale televízia priateľnú cenovku na úrovni približne 1250 EUR, čo síce nie je najmenej, no v tejto kategórii zariadení ide o veľmi agresívne nastavenú cenu.

Mi TV 3S

Ako v predošlých prípadoch, aj teraz ponúka televízia predinštalovaný systém Android. Vo vnútri zariadenia nájdeme aj procesor Mstar 6A908 TV, ktorému pomáha 2 GB RAM a nechýba ani 8 GB vnútorná pamäť. Nájdeme tu aj podporu pre zvuk Dolby a DTS a samostatný reproduktor Mi TV Bar, ktorý ešte výraznejšie podčiarkuje elegantný dizajn novej televízie. Okrem vlajkovej lode so 65″ displejom je k dispozícii aj menší a dostupnejší model Xiaomi Mi TV 3S, ktorý ponúka 43″ Full HD obrazovku bez zakrivenia. Ostatné špecifikácie ale zostávajú rovnaké, no iná je, samozrejme, cena. Tento model stojí totiž iba 245 EUR, čo je v kategórii 40″ televízií skutočne veľmi atraktívna cenovka.

Ako obyčajne, aj teraz bude zrejme extrémne náročné získať tieto televízie kdekoľvek inde ako v domácej Číne. Bolo by ale skutočne skvelé, keby ich máme k dispozícii aj u nás, pretože aj keď si odmyslíme inteligentné funkcie televízie, ide o konkurencie schopný produkt, ktorý by si u nás iste našiel fanúšikov.

Zdroj: MIUI Fórum via Android Authority

23.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+