MojAndroid

Smart náramky Xiaomi Mi Smart Band každoročne patria k jedným z najpopulárnejších produktov v tomto segmente. V Číne navyše už niekoľko rokov existuje aj verzia s podporou bezkontaktných platieb. Tento rok však už nebude obmedzená len na domáci trh, ale NFC verzia modelu Xiaomi Mi Smart Band 6 príde aj do ostatných častí sveta. Podľa portálu Svět Androida sa možnosť platiť bezkontaktne pomocou tohto modelu momentálne spúšťa v susednom Česku.

Okrem podpory technológie NFC nová generácia náramku prináša aj funkciu merania okysličenia krvi (SpO2) spolu s funkciami z minuloročných modelov, ako monitorovanie spánku, srdcového tepu či športových aktivít.

Xiaomi Mi Smart Band 6 cena
Xiaomi Mi Smart Band 6 | Zdroj: mi.com

V Česku už platby pomocou modelu Mi Smart Band 6 NFC podporuje prvá banka. Ako je na tom Slovensko?

Xiaomi možnosť platiť pomocou modelu Mi Smart Band 6 prinieslo v spolupráci s Mastercard, čiže momentálne náramkom zaplatia len používatelia platobných kariet od tejto spoločnosti. V Česku službu ako prvá začala podporovať banka ČSOB a platforma Curve. V nasledujúcich týždňoch sa pripojí mBank a neskôr budú podporované aj iné banky.

Nie je známe, kedy presne NFC verzia náramku dorazí aj k nám. Zatiaľ bohužiaľ nepoznáme ani bližšie informácie o prvých podporovaných bankách. Slovenské zastúpenie Xiaomi však potvrdilo, že Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC skôr či neskôr bude podporovaný aj u nás.

Náš tip
Xiaomi predstavilo lacné smart hodinky Mibro Lite

25.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+