MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi poznajú slovenskí používatelia najskôr ako výrobcu smartfónov. Čínska firma má už ale v portfóliu skutočne veľké množstvo najrôznejších tchnologických vychytávok. Tentokrát predstavila robotický vysávač Mi Robot Vacuum, ktorý, ako obyčajne, zaujme najmä cenou, ale aj skvelými parametrami.

Vysávač disponuje laserovým senzorom na meranie vzdialenosti od predmetov, ktorý skenuje okolie až 1800-krát za sekundu. Dokopy má 12 senzorov, vďaka ktorým bude postarané o to, aby bola vysatá celá miestnosť a zároveň aby vysávač napríklad nespadol zo schodov. Algoritmus s krkolomným názvom Simultaneous Localization and Mapping (SLAM) sa zasa postará o to, aby bola miestnosť vysávaná čo najefektívnejšie.

mi-robot-vacuum

Xiaomi Mi Robot Vacuum tiež ponúka tri procesory, ktoré v reálnom čase sledujú polohu vysávača. Okrem toho novinka disponuje motorom s väčšou sacou silou ako napríklad Roomba 980 s cenou cca 900 USD. Xiaomi Mi Robot Vacuum pritom stojí iba 250 USD, čím podkopáva mnohé z najlacnejších robotických vysávačov na trhu. Samozrejmosťou je aj aplikácia Mi Home, pomocou ktorej je možné sledovať v reálnom čase aj to, koľko už vysávač povysával, nastaviť automatické spustenie a zmeniť čistiace módy. Vysávač má batériu s kapacitou 5200 mAh, ktorá postačí na dve a pol hodiny vysávania, pričom následne sa vráti k svojej nabíjacej stanici. Napriek skvelým špecifikáciám a cene ale asi nemáme veľa dôvodov na radosť, keďže vysávač sa pravdepodobne za hranicami Číny oficiálne predávať nebude.

Zdroj: Android Central

2.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+