MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi je veľmi úspešná na trhu smart náramkov a podobnú pozíciu by si rada vybudovala aj na trhu smart hodiniek. Po nedávnom predstavení smart náramku Xiaomi Mi Band 5 prináša na trh aj nové smart hodinky Xiaomi Mi Rabbit Children Watch 4C 4G. Ako informuje portál GizmoChina, nie sú určené dospelým, ale deťom.

Xiaomi Mi Rabbit Children Watch 4C 4G farby

LTE konektivita a selfie kamera

Ako už napovedá názov hodiniek, mali by ponúknuť LTE konektivitu. Oproti predošlej generácii prinášajú vyšší stupeň vodoodolnosti, ktorý sa zvýšil z IPX7 na IPX8. Deti sa tak budú môcť hrať s hodinkám na rukách bez obáv aj v daždi.

Samotné telo hodiniek je plastové, má štvorcový tvar a zaoblené rohy pre zvýšenie bezpečnosti. AMOLED displej má uhlopriečku 1,3 palcov, čo je menej než 1,7 palcov v klasickom modeli Mi Rabbit Children Watch 4. Vďaka 2-megapixelovej selfie kamere na prednej strane a podpore Wi-Fi, respektíve LTE sieti, môžu deti viesť so svojimi rodičmi videohovory.

S hodinkami budú môcť deti aj platiť

Predinštalovaná aplikácia QQ Chat umožní skupinový chat alebo hlasové hovory. S hodinkami by mali deti môcť aj platiť. Rodičia ale stanovia limity, koľko peňazí môžu minúť a zároveň budú dostávať pravidelné výpisy. Nechýbajú ani základné funkcie pre meranie krokov, športových aktivít a navigáciu.

Deti určite ocenia aj hlasového asistenta XiaoAI, ktorému môžu zadávať hlasové povely, ovládať cez neho hudbu, dozvedieť sa správy o počasí alebo informácie z wikipédie. Hodinky Xiaomi Mi Rabbit Children Watch 4C 4G sa budú predávať v červenej a modrej farbe za cenu v prepočte 50 eur.

Náš tip
Google Asistent bude v smart displejoch reagovať rýchlejšie a presnejšie
25.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+