MojAndroid

Čínska spoločnosť Xiaomi to tento mesiac rozbalila skutočne vo veľkom. Okrem nových modelov na poli smartfónov vrátane Xiaomi Mi Mix 2 s minimálnymi rámčekmi okolo displeja prináša aj novinku v podobe externej batérie Mi Power 2C. Ponúka kapacitu 20 000 mAh, rýchle nabíjanie Quick Charge 3.0 a bude lacnejšia ako model Mi Power 2 s rovnakou kapacitou.

Xiaomi Mi Power 2C

Externá batéria ponúka jednoduchý dizajn v tvare kvádra, na vrchnej strane vstupný port obklopujú dva výstupné porty. Vstupné aj výstupné porty podporujú rýchle nabíjanie. Takisto na vrchnej strane sa nachádzajú 4 LED diódy pre zistenie stavu batérie a tlačidlo napájania / resetovania.

Náš tip
Xiaomi Mi Note 3 oficiálne: Duálny zadný fotoaparát a 16 MPix “selfie” kamera

Powerbanka používa Li-Pol batérie, ktoré dokážu až 4,3 x nabiť model Xiaomi Mi 5X alebo 2,5 x iPad Mini. Každý výstupný port podporuje technológiu Quick Charge 3.0 a ponúka až 5,1V / 3,6A. Zariadenie môže byť tiež použité na nabíjanie príslušenstva, ktoré vyžaduje nízky prúd ako náramok Mi Band (0,025A) alebo Mi Bluetooth Headset (0,06A). Stačí dva krát stlačiť tlačidlo napájania pre režim nízkej spotreby prúdu.

Vďaka rýchlemu nabíjaniu bude nabitie celej 20 000 mAh batérie trvať približne 8 hodín (s nabíjačkou s podporou technológie Quick Charge 3.0). Spoločnosť Xiaomi nezabudla ani na viaceré ochranné opatrenia. Zahŕňajú ochranu teploty, vstupného / výstupného vysokého napätia, ochrana pred prebitím či výbojom a tiež ochrana voči skratu.

Náš tip
Xiaomi Mi Mix 2 oficiálne: Ešte menší rámik, 8 GB RAM a globálne LTE

Zariadenie má ponúknuť po prekročení 300 nabíjacích cyklov stále kapacitu batérie na úrovni 90%. Výrobca tak odhaduje plnohodnotnú životnosť zariadenia na minimálne 3 roky. Xiaomi Mi Power 2C bude dostupná v bielej farbe za sumu približne 20 dolárov. Už teraz je možné ju objednať prostredníctvom vybraných obchodov alebo oficiálneho e-shopu Xiaomi.

Zdroj: gizmochina

18.9.2017
 • kubina

  Toto na trhu existuje. Keby radšej pokryli neexistujuci trh powerbaniek s USB-C.
  Tým mám na mysli upgrade Xiaomi Mi Powerbank Pro, aby sa Type-C port vedel Output/Input (Aktuálny model je v tomto smere obrovským sklamaním).
  Pripadne vytvoriť jednohubku – povedzme do 4000 mAh, s čo najmenšími rozmermi, u s jedným portom pre nabíjanie aj vybíjanie)

  • Tommy Cukrík

   Taký problém je sunúť medzitým adaptér?

   • S adaptérom nefunguje rýchle nabíjanie. Pre rýchle nabíjanie je nutné usb-c -> usb-c. Teda u Nexusoch to tak je.

   • kubina

    No je to problém s niekoľkých hľadísk.
    1. Komu sa chce hľadať a večne ťahať vec ktorá sa zakaždým zátula, keď ho človek potrebuje.
    2. Som ako každý iný pohodlný a chcem si život zjednodušiť nie komplikovať.
    3. Nestráca sa tak náhodou zmysel „C-éčka“. Jeden kábel s rovnakými koncami na všetko?? Toto sú presne tie momenty ktoré podporujú zastaralú technológiu. Google má jediný gule a od 2015. Vyrába všetko rovno s jedným konektorom…smutné že je sám.

  • Andrew Cholvad

   podla mna neexistuje. QC in/out nebol.

 • Efan

  Ta teraz keď som si už z činy objednal obyčajnú xiaomi 20 000??? Ešte ma sklamalo že nemá usb-c keď to už tlačia do všetkých fonov, mam mi4c s usb-c, ta ale na powerbanku som to poriesil káblom micro usb s redukciou na USB-c

 • Marek Flexo Košnár

  nedávno som kúpil za cca 35 eur xiamoi s kapacitou 16000.. unlucky :D

  • Pepo

   Tomu sa povie smola. Ale som na tom podobne, aj keď asi lepšie ako ty. Ja som teraz totiž kúpil tú pôvodnú PowerBank 2 (nie 2C) za 18€…

 • Asaus Asa

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+