MojAndroid

Viceprezident spoločnosti IDC prezradil, že obľúbený laptop Xiaomi Mi Notebook Air ide na dračku. Iba v treťom kvartáli minulého roku sa predalo 110 000 kusov tohto notebooku, čo predstavuje 2% trhový podiel. V poslednom kvartáli sa mal trhový podiel dostať na úroveň až 4%, čomu má pomôcť najmä skutočne skvelá cena a atraktívny dizajn notebooku. Terajší úspech je tiež skvelým odrazovým mostíkom pre nástupcu, ktorý sa už pripravuje.

xiaomi-mi-notebook-air-4g-cover

Hoci Xiaomi predstavilo vylepšený model Xiaomi Mi Notebook Air 4G, ten ponúkol iba drobné vylepšenia vrátane 4G modulu pre mobilné internetové pripojenie. Pripravuje sa už ale úplne nová generácia, ktorá by podľa dostupných zdrojov mala ponúknuť veľmi podobný dizajn. Šasi má byť vyrobené z lítiovo-magnéziovej zliatiny, vďaka čomu by zariadenie malo byť až o 75 % ľahšie ako v prípade použitia hliníkovej zliatiny. Okrem toho by mal byť notebook vyrobený s ešte nižšími nákladmi, no nie je zrejmé, či sa to prejaví aj do nižšej koncovej ceny.

Zdroj: Anzhuo via GizmoChina

19.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+