MojAndroid

Minuloročná vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3 priniesla prvýkrát v histórii spoločnosti Xiaomi výsuvný mechanizmus selfie kamery. Vďaka tomu nemusel mať model, ktorý svojou prvou generáciou odštartoval trend displejov bez rámčekov, výrez v displeji. Už na jeseň by mala byť predstavená 4. generácia s názvom Xiaomi Mi Mix 4 a jej možnú podobu pravdepodobne prezradil nový patent Xiaomi, ktorý zverejnil server Technave.

 

Patent podaný na úrade SIPO (State Intellectual Property Office) ukazuje dva typy zariadenia. Podľa prvého by Xiaomi Mi Mix 4 mohol mať opäť výsuvný mechanizmus selfie kamery a vysúvať sa s ňou opäť bude celá zadná časť tela. Smartfón na nákresoch pôsobí viac oblejšie a najzásadnejší rozdiel nájdeme na zadnom fotoaparáte. Ten by mal mať zoradené snímače v kruhovom prstenci podobne ako je to typické pre smartfóny značky Motorola.

Xiaomi patent

Druhý patent je bez výsuvného mechanizmu a selfie kamera je umiestnená v minimálnom výreze v tvare vlny. Snímače zadného fotoaparátu sú zoradené v rade vo vertikálnej polohe. Ktorý typ zariadenia by sa vám v prípade Xiaomi Mi Mix 4 páčil viac?

Náš tip
Xiaomi Mi 6 dostáva aktualizáciu na Android 9.0 Pie
26.7.2019
Zdroj: Technave

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+