MojAndroid

Mnoho výrobcov smartfónov ponúka svoju vlastnú aplikáciu na udržanie fyzickej kondície. Medzi doteraz jedni z najpopulárnejších patrí Mi Fit od čínskeho Xiaomi. Svojej obľúbenosti sa dočkala s určitosťou kvôli obľúbeným fitnes náramkom Xiaomi Mi Band. Vyzerá však, že táto appka bude čoskoro nahradená novou.

Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Nástupca obľúbenej aplikácie

Xiaomi je známe svojim balíčkom “Mi” aplikácií, ktoré dokonca dáva aj do smartfónov, ktoré sú zaradené do programu Android One. Prednedávnom však web XDA-developers informoval, že Xiaomi vyvinulo svoju novú fitness aplikáciu. Tá nesie názov Mi Health.

Aplikácia je zatiaľ dostupná iba na čínskom beta firmvéri MIUI China Developer 9.7.23. Síce sa aplikáciu podarilo extrahovať (com.mi.health), no nie je možné ju nainštalovať na žiadnom inom zariadení, s výnimkou Xiaomi.

Ak váš telefón disponuje nadstavbou MIUI, nemal by byť problém ju nainštalovať ako systémovú aplikáciu, no na to je potrebný root prístup. Dostupné sú však snímky obrazovky z Mi Health, ktoré môžete vidieť vyššie.

Funkcie, ktoré nesmú chýbať

Ako každá iná fitness aplikácia, aj Mi Health ponúka možnosť počítania krokov, monitorovania spánku či merania dĺžky tréningu. Appka dokonca dokáže monitorovať váš spánok, zatiaľ čo beží na pozadí. Vývojári mysleli i na nežnejšie pohlavie a pridali menštruačný kalendár. Na záver poteší aj BMI kalkulačka.

Vzhľadom na to, že bez rootu túto aplikáciu nenainštalujete, zdroj neuviedol žiaden odkaz na stiahnutie. Medzitým vám odporúčame počkať, dokým Xiaomi nevydá Mi Health priamo do Obchodu Play podobne ako Mi Fit.

Náš tip
Honor Band 5 vs Xiaomi Mi Band 4 | POROVNANIE

25.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+