MojAndroid

Xiaomi oficiálne predstavil svojho prvého drona. Xiaomi Mi Drone sa od iných komerčne dostupných dronov veľmi neodlišuje. Disponuje polohovateľnou 4K kamerou (lacnejší model s Full HD) umiestnenou na stabilizovanom gimbaly. Ovládanie sa realizuje prostredníctvom ovládača, ku ktorému sa dá pripojiť aj smartfón. Ten funguje ako hľadáčik, ktorý zobrazuje to, čo vidí kamera na drone.

xiaomi drone_2

V čom je dron od Xiaomi skutočne výnimočný je to, že ide o prvý komerčný dron s modulárnou konštrukciou. To znamená, že jeho hlavné časti, ako rotor alebo kameru, vymeníte úplne jednoducho bez nutnosti odborného servisného zákroku. Dron má 5100 mAh batériu, pri ktorej ale výrobca nešpecifikuje presný čas výdrže. Ostatné parametre a vlastnosti sú taktiež ešte zahalené rúškom tajomstva.

xiaomi drone_4

Xiaomi samozrejme potešil cenovou politikou. Nové drony bude podľa typu kamery predávať za 380 dolárov pri verzii s Full HD balením, prípadne za 460 dolárov so 4K kamerou. Samozrejme, Xiaomi novinku sprístupní najskôr zákazníkom v Číne a až neskôr sa dostane aj na európsky trh. Oficiálny dátum uvedenia na trh nebol odhalený, Xiaomi však dron začne predávať najskôr koncom leta.

25.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+