MojAndroid

Xiaomi Mi Box S je TV box, ktorý po pripojení urobí z vašeho “hlúpeho” televízora inteligentný. Obsahuje operačný systém Android, takže je to ako keby ste možnosti vášho mobilu preniesli do televízora, navyše vie prehrávať až 4K videá so 60 FPS v HDR režime.

Toto malé úžasné zariadenie dostáva konečne Android 9.0 Pie. Mi Box S bol predstavený v lete 2018 s Androidom 8.0 Oreo. Divíme sa, že to Xiaomi trvalo až tak dlho, kým konečne priniesli verziu Androidu, ktorá je už rok stará.

Xiaomi Mi Box S
Xiaomi Mi Box S

Aktualizácia pre Mi Box S mohla byť hotová už v januári

Čínske Xiaomi začalo s beta testovaním už v novembri 2019. Od vtedy vydalo už niekoľko beta verzií softvéru, poslednú v januári a tú označili aj za stabilnú. Nastali však problémy a Xiaomi muselo aktualizáciu stiahnuť. Aktualizácia okrem iného priniesla aj Amazon Video Prime službu.

Xiaomi tento mesiac opäť spustilo beta testovanie a po troch beta verziách opäť vydávajú stabilnú verziu. Tá má číslo 2604, veľkosť 625 MB a mala by byť dostupná všetkým majiteľom. Denník opráv je nasledovný:

  • Oprava nefungujúceho Chromecastu
  • Oprava zamrznutí prehrávania niektorých aplikáciách
  • Oprava chýb spojená s kodekom H264
  • Oprava nesynchronického prehrávania BT zvuku s videom
  • Kompatibilita s HDMI
  • Pridaný zvuk keď zariadenie ide do standby režimu
  • Opravy chyby, kedy Gboard nefunguje pri pripojenej externej klávesnici
  • Oprava pre nefunkčné CEC
  • Oprava chyby, pri ktorej systém nie je stabilný pri prechode zo standby
  • Pridaná podpora viacerých Wi-Fi kanálov

Ak by sa vám niečo pokazilo pri aktualizovaní, XDA má na svojom fóre návod ako sa vrátiť na Android Oreo. Pozor na kompatibilitu – pôvodný Mi Box, nazývaný aj Mi Box 3, ktorý je na Androide Oreo, zatiaľ nedostal aktualizáciu na Android Pie. Toto je len pre novší Mi Box S.

Ak ešte nemáte TV box s Androidom, určite pozrite náš výber najlepších TV boxov v rubrike Nákupný poradca.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+