MojAndroid

Náramky Mi Band sú celosvetovo známe svojou cenovou dostupnosťou. Taktiež sú vhodné aj pre menej náročných používateľov. Ich využitie v fitnes alebo každodenných úkonoch sa môže vždy hodiť. Najnovší model Mi Band 6 bol vydaný v máji tohto roku. Bol to pomerne veľký skok od predchádzajúcej generácie. Popri výrazne väčšom displeji a prekvapivou ponukou ciferníkov sme sa dočkali aj rozšírených športových funkcií. Nový model by sa mohol volať Mi Band X. Túto informáciu zverejnil web GSMArena.

Nový prevratný model Mi Band X

Najnovšie sa k nám dostala fotografia z prezentácie spoločnosti. V jednom bode sa na fotografii nachádza popis k 360° displeju, ktorý by sa mal objaviť na náramku.

Podľa týchto fotiek si môžeme zatiaľ iba myslieť, že sa gigant Xiaomi pokúsi o náramok, ktorý vám obopne celé zápästie. Taktiež 360-stupňový displej je už serióznym skokom od dnešných smart náramkov.

Mi Band X by mal mať flexibilný displej. Toto zariadenie nebude mať žiaden náramok ale využije silný magnet, ktorý nám ho udrží na ruke. Spomínajú tiež, že Mi Band X bude extrémne ľahké a tenké zariadenie.

Xiaomi Mi Band 6 titulka
Foto: Mi.com

Bude to veľmi pokročilé zariadenie, ktoré nebude tak cenovo dostupné, ako staršie generácie. Mi Band 6 sa na slovenskom trhu začal predávať za 44 eur. Zdroj ďalej tvrdí, že dizajn tohto náramku by mohol pripomínať Nubia Alpha. Toto zariadenie stojí okolo 220 Eur. No Nubia Alpha nemá úplne 360-stupňový displej, takže cena za Mi Band X bude s najväčšou pravdepodobnosťou niekoľkonásobne vyššia, ako za Nubiu Alpha.

Mi band 4C
Foto: mi-store.sk


Konkurencia

Myslíte si, že tento gigant zvládne Mi Band X hromadne vyprodukovať? Ak to Xiaomi zvládne, mohol by to byť úplne iný náramok, aký do teraz poznáme. Momentálne nie je žiadna konkurencia s takým dizajnom. Nuž, niektoré smart náramky, akým je Honor Band 6 od spoločnosti Huawei a ich model Huawei Band 6. Ešte je potrebné zmieniť OnePlus Band. Aj konkurencia rozhodne stojí za vyskúšanie.

Náš tip
POCO X3 až teraz dostáva aktualizáciu na Android 11

1.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+