MojAndroid

Začiatkom tohto mesiaca sme sa dočkali dovedna štvrtej generácie obľúbeného fitness trackera Xiaomi Mi Band. Tá priniesla viaceré vylepšenia vrátane farebného OLED displeja, ktorý sa v náramkoch od čínskeho technologického giganta objavil vôbec po prvýkrát. Zároveň zaujala lepšou presnosťou senzorov a väčšou multifunkčnosťou, keďže Mi Band 4 môžete využiť pri viacerých športoch, ako tomu bolo v prípade jeho predchodcov.

Cez 5000 kusov každú hodinu

Netrvalo dlho a tieto vylepšenia so sebou priniesli želaný úspech. Ten sa prejavil najmä vysokými predajmi. Prostredníctvom sociálnej siete to oznámila samotná spoločnosť Xiaomi, ktorá taktiež uviedla, že neuveriteľný 1 milión týchto náramkov stihla predať už za 8 dní. Jednoduchou matematikou teda môžeme zistiť, že každú jednu hodinu od spustenia predaja, bolo v priemere zakúpených viac ako 5200 kusov tohto šikovného gadgetu. Iné výpočty nás zase dostanú k hodnote 1,4, čo je zase počet predaných náramkov za každú jednu sekundu.

Najzaujímavejšie na tom je, že tieto čísla nepochádzajú zo svetového trhu, ale len z toho čínskeho. Xiaomi Mi Band 4 sa totiž zatiaľ oficiálne predáva len v najľudnatejšej krajine sveta. Za hranice Veľkého čínskeho múru sa má dostať až 26. júna, keď začína oficiálny predaj v Európe. Ako už bolo povedané, na týchto vysokých predajoch sa podieľa farebný displej, ktorý je navyše v porovnaní s predchádzajúcou generáciou väčší. Ďalej však Mi Band 4 zaujme aj svojím uhladeným dizajnom či 2.5D zaoblením tvrdeného skla. Veľmi oceňovaná má byť aj výdrž batérie, ktorá sa má pohybovať niekde medzi 15-20 dňami.

Takto vybavený fitness tracker vo verzii bez podpory NFC sa v Číne predáva za 21 €. Na starom kontinente však bude stáť o čosi viac, pričom konkrétne nás má vyjsť na 35 €.

24.6.2019
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • KalichVydra

    Čipovačka 👌

  • Zapp Brannigan

    ako sa vravi … ked chces byt zo seba sklamany kazdy den … kup si pocitadlo krokov :D

+