MojAndroid

Xiaomi odhalil svoj najnovší fitness náramok Mi Band 2. Ide v poradí o tretiu generáciu zariadenia, ktoré je určené na sledovanie športových aktivít. Tá najnovšia prináša niekoľko podstatných vylepšení. Pribudol snímač srdcového tepu a malý displej. Cena pritom ostáva stále nízka, a to rovných 23 dolárov. Xiaomi doteraz predal viac ako 20 miliónov kusov trackerov, čím sa v predajnosti zaradil na druhé miesto hneď za spoločnosťou FitBit.

xiaomi mi band2

MiBand 2 je drahší ako predchodcovia, za to je ale lepšie vybavený. Na novom čiernobielom displeji dokáže zobraziť nielen aktuálny čas, ale aj srdcový tep, počet krokov, prejdenú vzdialenosť a počet spálených kalórií. Samozrejme, použiť ho môžete aj na monitorovanie spánku, či na povzbudenie v prípadoch, kedy nevyvíjate žiadnu fyzickú aktivitu – Mi Band 2 v tomto prípade zavibruje. Tieto funkcie nie sú ale pre fitness tracker nijako výnimočné a ide skôr o bežnú nádielku funkcií, s ktorými sa stretávame aj u iných zariadení.

Xiaomi Mi Band 2 2

Po spárovaní so Xiaomi zariadeniami je možné nastaviť aj bezpečnostnú funkciu, pri ktorej sa v prítomnosti náramku deaktivuje ochrana obrazovky. Ak vám niekto mobil ukradne, tak po odpojení dôjde k automatickému zablokovaniu, čím sa zlodejovi znemožní prístup. Túto funkciu samozrejme podporujú aj iné zariadenia a dostupná je aj natívne v Androide pod názvom Smart Lock.

Novinka komunikuje s okolím prostredníctvom Bluetooth 4.0, pričom na jedno nabitie vydrží až 20 dní. Je odolná voči vode a má tiež vymeniteľné silikónové remienky. V Číne sa začne predávať už 7. júna.

Zdroj: techcrunch

2.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+